UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин22.02.2021 18:29
версія для друку


Щодо зловживання ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» під час постачання природного газу непобутовим споживачам Батуринської об’єднаної територіальної громади


До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), звернулась Батуринська міська рада Бахмацького району Чернігівської області у зв’язку із зловживаннями ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ», який постачає природний газ непобутовим споживачам об’єднаної територіальної громади.

 

У зверненні зазначається, що 29 грудня 2020 року за результатами тендеру був підписаний договір про постачання природного газу для потреб непобутових споживачів між ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» та Батуринською міською радою. Загальна ціна одного кубічного метру природного газу на період з 01.01.2021 по 31.12.2021 за договором склала 4,91 грн з урахуванням ПДВ.

 

Разом з цим, в січні 2021 року Батуринська міська рада отримала від ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» відразу три додаткові угоди, які збільшували вартість газу з 01.01.2021 більше ніж на 33% (кожна на 9,99% відносно попередньої ціни). Крім того, 5 лютого 2021 року постачальником газу була надіслана ще одна додаткова угода, яка вчетверте з початку року підвищує ціну одного кубічного метру газу і становить 7,18610 грн, включаючи ПДВ.

 

Це означає, що до кінця поточного року закладених коштів в бюджеті Батуринської міської ради Бахмацького району Чернігівської області не вистачить – потрібно буде робити перерозподіл коштів і заново проводити тендерну процедуру. Також ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» попередив Батуринську міську раду про те, що у разі відмови від підписання додаткових угод, буде розірвано договір від 29.12.2020. У такому випадку непобутові споживачі Батуринської об’єднаної територіальної громади – школи, дитячі садки, лікарня, школи мистецтв під час опалювального сезону можуть залишитись без опалення в період проведення нових тендерних процедур.

 

НКРЕКП звертає увагу на неприпустимість зловживань ліцензіатів – постачальників природного газу під час здійснення своєї діяльності. У зв’язку з цією ситуацією НКРЕКП у п’ятницю 26 лютого цього року на своєму засіданні розгляне питання про проведення перевірки ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ». Комісія також звернеться до Антимонопольного комітету України щодо проведення розслідування стосовно можливого порушення ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Відповідно до чинного законодавства, у разі виявлення порушень ліцензійних умов або зловживань з боку постачальника, йому загрожує накладення штрафу у розмірі від 85 до 850 тис. грн або анулювання ліцензії.

 

Також повідомляємо, що 12 лютого 2021 року Комісія вже анулювала ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу компанії – постачальнику природного газу у відповідь на системне порушення нею вимог законодавства та Ліцензійних умов з постачання природного газу.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)