Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Реєстрація учасників оптового енергетичного ринку» / Registration of wholesale energy market participants
Опубліковано 28 серпня 2023 року о 10:55

Дата оновлення: 09.04.2024

Information on the registration of wholesale energy market participants in English.

Згідно із положеннями законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про ринок природного газу» операції з оптовими енергетичними продуктами мають право здійснювати виключно особи, які зареєстровані як учасники оптового енергетичного ринку в порядку, затвердженому НКРЕКП.

Відповідно до Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку, для реєстрації особи як учасника оптового енергетичного ринку уповноважений представник заповнює наступну реєстраційну форму українською та англійською мовами у форматі «xls» або «xlsx» (завантажити файл).

Приклад заповнення реєстраційної форми (завантажити файл). 

Ім’я файлу реєстраційної форми рекомендуємо подавати до НКРЕКП у форматі: R12345678.xls, де 12345678 це код ЄДРПОУ або РНОКПП особи, яка має намір зареєструватись як учасник оптового енергетичного ринку.

У разі виникнення розбіжностей між текстами українською та англійською мовами текст українською мовою має переважну силу.

Уповноважений представник зобов’язаний надавати достовірну та актуальну інформацію (відомості) про особу станом на дату подання реєстраційної форми.

Реєстраційна форма може бути надіслана до НКРЕКП:

1) уповноваженим представником, який є резидентом України, в електронному вигляді у форматі «xls» або «xlsx» за допомогою:

 • сайту НКРЕКП (подати реєстраційну форму);
 • Порталу електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/) або Порталу Дія «Гід з державних послуг» (https://guide.diia.gov.ua/);
 • з накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого представника та/або кваліфікованої електронної печатки (за наявності) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» у форматі, що підтримується Центральним засвідчувальним органом;

2) уповноваженим представником, який є нерезидентом України:

в електронній формі у форматі «xls» або «xlsx» через Портал електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/) з накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого представника з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» зокрема за алгоритмом підпису ECDSA, або

у паперовій формі нарочно або поштовим відправленням на адресу НКРЕКП (підписаний уповноваженим представником оригінал заповненої реєстраційної форми) з одночасним поданням реєстраційної форми в електронній формі у форматі «xls» або «xlsx» через офіційний вебсайт НКРЕКП (подати реєстраційну форму) без накладення кваліфікованого електронного підпису.


Особливості оформлення довіреності для уповноваженого представника, який є нерезидентом України.

Довіреність на уповноваженого представника особи-нерезидента України, у тому числі якщо уповноважений представник також є нерезидентом України, має бути легалізована (посвідчена апостилем, у разі якщо особа-нерезидент України зареєстрована в державі, яка приєдналася до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961 рік).

При цьому, така довіреність має бути перекладена на українську мову і вірність перекладу має бути офіційно посвідчена.

Також звертаємо увагу, що повноваження представника за довіреністю, який є нерезидентом України, не можуть бути обмежені представництвом інтересів особи-нерезидента України виключно засобами електронного зв’язку, оскільки уповноваженим представником – нерезидентом України також подається до НКРЕКП підписаний оригінал заповненої реєстраційної у паперовій формі.

Peculiarities of issuing a power of attorney for an authorized representative who is not a resident of Ukraine.

The power of attorney of the authorized representative who is not resident of Ukraine, including if the authorized representative is also not a resident of Ukraine, must be legalized (certified by an apostille, if this non-resident is registered in a state that has joined the Convention Abolishing the Requirement of Legalisation for Foreign Public Documents (The Hague, 1961).

Meanwhile, such power of attorney must be translated into Ukrainian whereas the accuracy of the translation must be officially certified.

We also draw your attention to the fact that the powers of a representative under a power of attorney who is a not a resident of Ukraine cannot be limited to representing the interests of a non-resident via electronic means only, since the authorized representative who is a not a resident of Ukraine also submits to NEURC a signed original of the filled-out registration form in paper.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux