UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Водопостачання та водовідведення
Головна сторінка  /  Водопостачання та водовідведення  /  Питання – відповіді  /  Участь громадськості у процесі формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведенняверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 18.03.20190
Дата оновлення:13.08.2020

Участь громадськості у процесі формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення

 

НКРЕКП забезпечує прозорість процесу формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Так, НКРЕКП зобов’язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів.

 

Крім того, на офіційному веб-сайті НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua/ розміщуються постанови про встановлення тарифів на вищезазначені послуги та структури, які додаються до них, по кожному ліцензіату НКРЕКП, якому такі тарифи встановлено.

 

Також звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі – Закон) НКРЕКП забезпечує відкритість своєї діяльності, зокрема, шляхом інформування громадськості про плани та результати своєї роботи, проведення громадських обговорень та громадських слухань.

 

На сьогоднішній день проводяться відкриті обговорення проектів рішень НКРЕКП з питань встановлення цін (тарифів), схвалення/затвердження інвестиційних програм згідно з Порядком проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 (далі – Порядок № 866). Відповідно до норм Порядку № 866 споживачі, представники громадськості мають право надавати свої зауваження та пропозиції до тарифів ліцензіатів НКРЕКП, які в обов’язковому порядку розглядаються у рамках відкритих обговорень.

 

Водночас, відповідно до частини другої статті 14 Закону засідання НКРЕКП проводяться у формі відкритих слухань. Згідно з частиною третьої цієї статті у відкритих слуханнях мають право брати участь представники суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, організацій, що представляють інтереси споживачів, громадських організацій, засобів масової інформації та інші заінтересовані особи.

 

Таким чином, на сьогоднішній день на законодавчому рівні закріплені механізми прозорого, об’єктивного, відкритого та економічно обґрунтованого процесу формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для ліцензіатів НКРЕКП, забезпечена можливість участі громадськості у цьому процесі.

 

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)