Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок розрахунку суми компенсації втрат ПАТ «Одесаобленерго» від постачання електроенергії дитячому центру «Молода гвардія»
Опубліковано 12 травня 2017 року о 19:20 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ПАТ «Одесаобленерго» від постачання електричної енергії дитячому центру «Молода гвардія»

 

На сьогодні, надання компенсації втрат (або вилучення необґрунтованих прибутків) від здійснення ПАТ «ДТЕК Крименерго» та ПАТ «Одесаобленерго» постачання електричної енергії дитячим центрам «Артек» і «Молода гвардія», здійснюється відповідно до Порядку надання компенсації втрат ВАТ «Крименерго» та ВАТ ЕК «Одесаобленерго» від здійснення постачання електроенергії дитячим центрам «Артек» і «Молода гвардія», затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 02.04.2009 № 387.

 

Відповідно до законів України «Про електроенергетику» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП щомісячно приймає постанови про врахування суми дотаційних сертифікатів при розрахунку оптової ринкової ціни.

 

При компенсації втрат енергопостачальних компаній різниця в тарифах між зниженими та ринковими рівнями включається до складу оптової ринкової ціни на електроенергію у вигляді дотаційних сертифікатів. В той же час при розрахунку ринкових роздрібних тарифів включається оптова ринкова ціна, яка в свою чергу враховує суми дотаційних сертифікатів. Отже, відбувається циклічність в розрахунку суми компенсації втрат.

 

Крім того, в зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, компенсація втрат ПАТ «ДТЕК Крименерго» від здійснення постачання електроенергії дитячому центру «Артек» не надається. Отже, пропонується не передбачати розрахунок суми компенсація втрат ПАТ «ДТЕК Крименерго» від здійснення постачання електроенергії дитячому центру «Артек».

 

У зв’язку з вищезазначеним НКРЕКП, з метою удосконалення процедури надання компенсації втрат ПАТ «Одесаобленерго» від постачання електричної енергії дитячому центру «Молода гвардія», розроблено механізм компенсації втрат, який передбачає врахування різниці в тарифах між ринковими та зниженими рівнями в роздрібному тарифі на електричну енергію, а саме проект постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ПАТ «Одесаобленерго» від постачання електричної енергії дитячому центру «Молода гвардія» (далі – Проект постанови).

 

Зазначений Проект постанови забезпечить удосконалення процедури надання компенсації втрат енергопостачальній компанії.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_231/pr_231_12.05.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Bilenko@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 13.06.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

12.05.2017


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux