Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії населенню
Опубліковано 12 травня 2017 року о 19:08



 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії населенню»

 

На сьогодні, надання компенсації втрат (або вилучення необґрунтованих прибутків) ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від здійснення постачання електроенергії побутовим споживачам, здійснюється відповідно до Положення про порядок надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії побутовим споживачам, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 26.02.2001 № 184 (далі – Положення).

 

Відповідно до законів України «Про електроенергетику» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП щомісячно приймає постанови про врахування суми дотаційних сертифікатів при розрахунку оптової ринкової ціни.

 

При компенсації втрат енергопостачальних компаній різниця в тарифах між ринковими та зниженими рівнями включається до складу оптової ринкової ціни на електроенергію у вигляді дотаційних сертифікатів. В той же час при розрахунку ринкових роздрібних тарифів включається оптова ринкова ціна, яка в свою чергу враховує суми дотаційних сертифікатів. Отже, відбувається циклічність в розрахунку суми компенсації втрат.

 

НКРЕКП з метою удосконалення процедури надання компенсації втрат енергопостачальним компаніям розробила механізм компенсації втрат, який передбачає врахування різниці в тарифах між ринковими та зниженими рівнями в роздрібному тарифі на електричну енергію.

 

У зв’язку з цим виникає необхідність зміни порядку розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії населенню.

 

Ураховуючи вищезазначене, розроблено проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії населенню».

 

Зазначений Порядок дозволить удосконалити процедуру надання компенсації втрат енергопостачальним компаніям.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_230/pr_230_12.05.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Nebrat.k@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 13.06.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

12.05.2017

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux