Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії споживачам (крім населення) за тарифами, диференційованими за періодами часу
Опубліковано 12 травня 2017 року о 19:25НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електричної енергії споживачам (крім населення) за тарифами, диференційованими за періодами часу»

 

На сьогодні, надання компенсації втрат (або вилучення необґрунтованих прибутків) від здійснення ліцензіатом постачання електричної енергії споживачам (крім населення) за тарифами, диференційованими за періодами часу, здійснюється відповідно до Положення про порядок надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії споживачам за тарифами, диференційованими за періодами часу, яке затверджено постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 16.11.2006 № 1487.

 

Відповідно до законів України «Про електроенергетику» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП щомісячно приймає постанови про врахування суми дотаційних сертифікатів при розрахунку оптової ринкової ціни.

 

При компенсації втрат енергопостачальних компаній різниця в тарифах між ринковими та зниженими рівнями включається до складу оптової ринкової ціни на електроенергію у вигляді дотаційних сертифікатів. В той же час при розрахунку ринкових роздрібних тарифів включається оптова ринкова ціна, яка в свою чергу враховує суми дотаційних сертифікатів. Отже, відбувається циклічність в розрахунку суми компенсації втрат.

 

У зв’язку з вищезазначеним НКРЕКП, з метою удосконалення процедури надання компенсації втрат енергопостачальним компаніям, розробила механізм компенсації втрат, який передбачає врахування різниці в тарифах між ринковими та зниженими рівнями тарифів на електричну енергію, а саме проект постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «Про затвердження Порядку розрахунку суми компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електричної енергії споживачам (крім населення) за тарифами, диференційованими за періодами часу» (далі – Проект постанови).

 

Зазначений Проект постанови забезпечить удосконалення процедури надання компенсації втрат енергопостачальним компаніям.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_232/pr_232_12.05.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Landar@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 13.06.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

12.05.2017


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux