Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Валерій Тарасюк взяв участь в Українському енергетичному форумі Інституту Адама Сміта
Опубліковано 14 липня 2021 року о 16:39

14 липня 2021 року Голова Регулятора В.Тарасюк виступив на першій сесії Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта, яка була присвячена обговоренню пріоритетів для української енергетичної галузі, узгодженню позицій уряду та бізнесу заради енергетичної трансформації України.

Під час своєї промови Валерій Тарасюк окреслив особливості функціонування українського ринку електричної енергії, повідомив про заходи, що вживаються Регулятором для забезпечення його функціонування та лібералізації.

«Я знаю, що Секретаріат Енергетичного Співтовариства дуже цінує наші кроки з лібералізації ринку електроенергії. Ми його будуємо якраз з Енергетичним Співтовариством та Проектом Енергетичної безпеки USAID. Усі наші дії узгоджені, і я розраховую, що разом ми вибудуємо ринок, яким будемо пишатися», - наголосив Голова Регулятора.

Говорячи про проблеми на ринку електроенергії, В.Тарасюк окремо зупинився на високій його концентрації, яка в умовах відсутності експорту та імпорту електроенергії в Об’єднаній енергосистемі України стала справжнім викликом для усієї галузі.

«У нас фактично скалася ситуація, коли два-три гравці можуть призначати ціну. І це є викликом для держави. Сподіваюсь, що найближчим часом Верховна Рада України прийме закон, яким зобов’яже усю генерацію, включаючи приватну, продавати електроенергію на відкритих електронних аукціонах. Це поставить приватну генерацію у рівні умови з державною, яка наразі здійснює продаж електроенергії виключно на електронних аукціонах. Це означає також рівний доступ до електроенергії усіх споживачів, і це також шлях до подолання проблеми високої концентрації на ринку. Крім цього, це також правильно й для самої генерації, хоч вона на сьогодні не зовсім це усвідомлює», - підкреслив Голова НКРЕКП.

Він також зазначив, що після виходу усієї генерації на аукціони індикативною ціною ринку стане ціна саме ринку двосторонніх договорів. Це дозволить відв’язатися від волатильної ціни ринку «на добу наперед», який приречений бути волатильним з огляду на сезонне коливання попиту та пропозиції ресурсу.

«Шлях до вирішення проблеми високої концентрації на ринку електроенергії, а також інших проблем ринку полягає у синхронізації нашої енергосистеми з європейською. Ми всі рухаємось у цьому напрямку. Велика за масштабом європейська енергосистема здатна поглинути усі наші профіцити та дефіцити. В кінцевому рахунку ми забезпечимо комерційне оздоровлення енергосистеми. Це дійсно є нашою стратегічною ціллю. Наразі Регулятор здійснює усі необхідні для цього кроки, розробляє нормативні акти тощо. У наше майбутнє ми дивимось з обґрунтованим оптимізмом», - підсумував свій виступ В.Тарасюк.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux