Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект регуляторного акта – зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію
Опубліковано 05 жовтня 2015 року о 10:27НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту регуляторного акта – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію»

 

Указом Президента України від 28 травня 2015 року № 298 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 року «Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року «Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року» та додаткові заходи для гарантованого забезпечення вітчизняних споживачів енергоносіями», було доручено вжити заходів з оптимізації добових графіків споживання електроенергії, зокрема шляхом стимулювання споживачів до споживання електричної енергії у нічний час.

 

Одним із таких заходів є стимулювання до використання електричної енергії у нічний час, оскільки споживання електричної енергії побутовими та непобутовими споживачами, протягом доби та пори року відрізняється нерівномірністю, що створює дефіцит електричної потужності у часи максимального навантаження енергосистеми України.

 

З урахуванням зазначеного, розроблено проект постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію» (далі – Проект постанови НКРЕКП), яким для зменшення навантаження на об’єднану енергетичну систему України, побутовим споживачам оптимізовано тарифний коефіцієнт на електричну енергію в нічний період.

 

Проект постанови НКРЕКП передбачає встановлення додаткових тарифних коефіцієнтів до базового рівня тарифу на електроенергію, зокрема:

 

– при застосуванні двозонного обліку пропонується новий вид тарифного коефіцієнту 0,4 (з 23-00 до 7-00) та тарифного коефіцієнту 1,02 (з 7-00 до 23-00);

 

– при застосуванні тризонного обліку новий вид тарифного коефіцієнту 0,25 (з 23-00 до 7-00), тарифного коефіцієнту 1,5 (з 7-00 до 10-00 та з 19-00 до 22-00) та тарифного коефіцієнту 1,02 (з 10-00 до 19-00 та з 22-00 до 23-00).

 

Зазначений Проект постанови НКРЕКП стимулюватиме побутових споживачів застосовувати облік споживання електричної енергії за періодами часу та використовувати електроенергію за зниженим тарифом у нічний період. Крім того, це надасть можливість вирівняти графік навантаження об’єднаної енергетичної системи України та забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди.

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адреси:

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Landar@nerc.gov.ua;

 

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11; e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua в мережі Інтернет. Заархівований файл pr_94.zip скачати тут.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 9 листопада 2015 року у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

05.10.2015


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux