Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Порядку встановлення (формування) тарифу на послуги з передачі електричної енергії
Опубліковано 08 жовтня 2020 року о 13:25 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифу на послуги з передачі електричної енергії»

 

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яке проводилося у формі відкритого слухання 07.10.2020 схвалено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифу на послуги з передачі електричної енергії».

 

Відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» (Закон про ринок), НКРЕКП прийнято Порядок встановлення (формування) тарифу на послуги з передачі електричної енергії, затверджений постановою НКРЕКП від 22.04.2019 № 585 (Порядок), який визначає процедуру встановлення та детальний механізм розрахунку тарифу.

 

Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення зміни до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел» (Закон), який набрав чинності 01.08.2020.

 

Законом виділено окрему категорію споживачів – підприємства «зеленої» електрометалургії. Так, відповідно до Закону підприємство «зеленої» електрометалургії – це юридична особа, що здійснює господарську діяльність з виробництва сталі із дотриманням норм щодо прямих викидів діоксиду вуглецю в результаті виробництва сталі на рівні не більше 250 кілограмів на тонну сталевої продукції та виключно електродуговим методом виробництва.

 

При цьому, Законом про ринок внесено зміни до статті 33 Закону України, якими регламентовано підстави (надання довідок) для застосування тарифу на послуги з передачі електричної енергії для підприємств «зеленої» електрометалургії.

 

Постановою НКРЕКП від 02.09.2020 № 1644 внесено зміни до Порядку, згідно з якими визначено порядок розрахунку окремого тарифу на послуги з передачі електричної енергії для підприємств «зеленої» електрометалургії, який не враховує витрати оператора системи передачі на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, та тарифу на послуги з передачі електричної енергії для користувачів системи (крім підприємств «зеленої» електрометалургії).

 

З метою коректного врахування в тарифі на послуги з передачі електричної енергії розміру складових витрат пропонується удосконалити розрахунок тарифу на послуги з передачі електричної енергії, що дасть можливість у разі відсутності у НКРЕКП довідок, передбачених статтею 33 Закону про ринок, які є підставою для встановлення НКРЕКП тарифу на послуги з передачі електричної енергії для підприємств «зеленої» електрометалургії, розрахувати тариф на послуги з передачі електричної енергії за формулою 26 Порядку.

 

Також, пропонується узгодити підпункт 13 пункту 7.1 глави 7 Порядку із статтею 33 Закону про ринок.

 

З огляду на зазначене, НКРЕКП розроблено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, - постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифу на послуги з передачі електричної енергії».

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/61a/e97/a39/61ae97a3912ff501008004.zip .

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та електронному вигляді у форматах doc (docx) та PDF за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, які слід надсилати на адреси: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Lagoduk@nerc.gov.ua; контактна особа: Лагодюк Тетяна Іванівна, тел. (044) 204-48-88.

 

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 19.10.2020 (включно).

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

08.10.2020

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux