Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – про встановлення регуляторної норми доходу для суб’єктів, що провадять (мають намір провадити) діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами
Опубліковано 02 червня 2017 року о 19:33 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про встановлення регуляторної норми доходу для суб’єктів, що провадять (мають намір провадити) діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами» 

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про природні монополії» регулюється діяльність суб'єктів природних монополій у сфері транспортування теплової енергії у той же час відповідно до статей 8 та 9 зазначеного Закону України «Про природні монополії» предметом державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій є ціни (тарифи) на товари, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій, а державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій здійснюється на основі, зокрема принципів стимулювання підвищення якості товарів та підвищення ефективності функціонування суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії шляхом застосування стимулюючого регулювання.

 

Крім того, Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020» та Розпорядженням КМУ від 3 квітня 2017 р. №275-р «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік» передбачено зокрема повна реформа системи тарифоутворення та відновлення фінансового стану підприємств галузі теплопостачання, залучення інвестицій для модернізації технічної бази, підвищення операційної ефективності та зменшення обсягу споживання енергоресурсів.

 

Відповідно до статті 17 Закону України «Про Національну Комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП розробляє та затверджує нормативно-правові акти, зокрема  порядки (методики) формування, розрахунку та встановлення державних регульованих цін і тарифів для суб’єктів природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг, а також для інших суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг, якщо відповідні повноваження надані Регулятору законом.

 

При розробленні та затвердженні зазначених методик Регулятор має забезпечити, щоб суб’єкти природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг отримали належні стимули на коротко- та довгостроковий періоди щодо підвищення ефективності, ліквідації перехресного субсидіювання між видами діяльності та групами споживачів, сприяння ринковій інтеграції та безпеці постачання.

 

У зв’язку з цим НКРЕКП було проведено роботу щодо напрацювання нормативно-правової бази з метою впровадження механізму стимулюючого регулювання, як одного з пріоритетних напрямків діяльності НКРЕКП у частині державного регулювання сектору теплопостачання, зокрема було розроблено  проект Постанови НКРЕКП «Про встановлення регуляторної норми доходу для суб’єктів, що проваджують (мають намір проваджувати)  діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами».

 

Стимули щодо підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, можуть бути встановлені шляхом запровадження системи стимулюючого регулювання.   У зв’язку з цим в 2016 році НКРЕКП розпочала активну підготовчу роботу щодо запровадження стимулюючого регулювання, зокрема у сфері теплопостачання.

 

Формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання – це сучасний та дієвий підхід до регулювання діяльності господарюючих суб’єктів, що добре зарекомендував себе в міжнародній регуляторній практиці, оскільки спонукає підприємства до ефективного використання ресурсів та підвищення ефективності діяльності в цілому.

 

При цьому, відповідно до рішення Правління Національного банку України від 25 травня 2017 року №318-рш "Про розмір облікової ставки" з 26 травня 2017 року облікову ставку  встановлено на рівні 12,5 % річних завдяки пом’якшенню монетарної політики НБУ та поліпшенню інфляційних очікувань.

 

Таким чином, зважаючи на зазначене запропоновано встановити регуляторну норму доходу для суб’єктів, що провадять (мають намір провадити) діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами  на рівні 12,5 %.

 

Проект постанови НКРЕКП «Про встановлення регуляторної норми доходу для суб’єктів, що проваджують (мають намір проваджувати) діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами» передбачає застосування визначених параметрів регулювання,  що мають довгостроковий термін дії.

 

Це дозволить забезпечити залучення інвестицій, що в свою чергу надасть стимули суб’єкту господарської діяльності, що здійснює діяльність сфері транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, для ефективної роботи та підвищенню інвестиційної привабливості компанії, стимулює суб’єктів природних монополій до  підвищення  якості  товарів та ефективності з поступовим скороченням неефективних витрат, забезпечує створення умов  для  залучення  інвестицій з метою сталого функціонування та розвитку.

 

Проект Постанови був схвалений на відкритому засіданні НКРЕКП 30.05.2017.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/61a/e9a/089/61ae9a089f61e103698915.pdf

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Moroz2@nerc.gov.ua.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 05.07.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

02.06.2017

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux