Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок врахування компенсації втрат ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом від постачання електроенергії окремим категоріям споживачів
Опубліковано 12 травня 2017 року о 19:00НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку врахування компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електричної енергії окремим категоріям споживачів»

 

На сьогодні відповідно до законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України окремі групи споживачів мають знижені (у порівнянні з ринковими) тарифи на електроенергію, а енергопостачальні компанії – втрати, які виникають від різниці між ринковим і установленим (зниженим) тарифом.

 

Відповідно до законів України «Про електроенергетику» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП щомісячно приймає постанови про врахування суми дотаційних сертифікатів при розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії.

 

При компенсації втрат енергопостачальних компаній різниця в тарифах між ринковими та зниженими рівнями включається до складу оптової ринкової ціни на електроенергію у вигляді дотаційних сертифікатів. В той же час при розрахунку ринкових роздрібних тарифів включається оптова ринкова ціна електроенергії, яка в свою чергу враховує суми дотаційних сертифікатів. Отже, відбувається циклічність в розрахунку суми компенсації втрат.

 

НКРЕКП з метою удосконалення процедури надання компенсації втрат енергопостачальним компаніям розробила механізм компенсації втрат, який передбачає врахування різниці в тарифах між ринковими та зниженими рівнями в роздрібному тарифі на електричну енергію.

 

Ураховуючи вищезазначене, розроблено проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку врахування компенсації втрат ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від постачання електричної енергії окремим категоріям споживачів».

 

Зазначений Порядок дозволить оптимізувати механізм врахування сум компенсації втрат.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_229/pr_229_12.05.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Yashchuk@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 13.06.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

12.05.2017


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux