Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок формування тарифів на послугу з постачання гарячої води
Опубліковано 27 червня 2019 року о 16:14 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування тарифів на послугу з постачання гарячої води»

 

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП розробляє та затверджує порядки (методики) формування, розрахунку та встановлення державних регульованих цін і тарифів для суб’єктів природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

На сьогодні при формуванні тарифів на комунальну послугу з постачання гарячої води ліцензіати НКРЕКП керуються Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженим постановою НКРЕКП від 24.03.2016 № 377, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 09.06.2016 № 835/28965.

 

З 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (Закон № 2189).

 

З цієї дати визнано таким, що втратив чинність Закон України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги».

 

Законом № 2189 визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, зокрема передбачено послугу з постачання гарячої води, визначено нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання послуги; передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг; змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам, зокрема виділено окремий платіж - плату за абонентське обслуговування.

 

Крім того, Законом № 2189 передбачено приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування тарифів на послугу з постачання гарячої води» розроблено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства нормативно-правовий акт НКРЕКП, що визначає порядок розрахунку тарифів на комунальну послугу з постачання гарячої води шляхом передбачення:

 

- нової класифікації комунальних послуг - послуги з постачання гарячої води;

 

- порядку формування окремих для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, тарифів на комунальну послугу з постачання гарячої води;

 

- порядку формування окремих для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного індивідуальним тепловим пунктом, тарифів на  комунальну послугу з постачання гарячої води;

 

- виключення із тарифів на комунальні послуги витрат на абонентське обслуговування.

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/2019/pr_169/pr_169-2019.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: glagoleva@nerc.gov.ua .

 

Зауваження і пропозиції від фізичних, юридичних осіб, їх об’єднань та інших заінтересованих осіб приймаються до 29 липня 2019 року (включно) у письмовому або електронному вигляді.

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та/або електронному вигляді у форматах doс, docx за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 .

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

27.06.2019

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux