Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
НКРЕКП закликає ДП «Енергоринок» до прискорення договірної роботи з виробниками з альтернативних джерел енергії для забезпечення енергетичної незалежності України
Опубліковано 10 квітня 2018 року о 10:53З метою покращення умов щодо залучення іноземних інвестицій у сфері «зеленої» енергетики, що сприятиме створенню нових генеруючих потужностей та підвищенню рівня енергетичної безпеки України, збільшенню частки відновлюваних джерел енергії у загальному первинному постачанні енергії, як це передбачено Національним планом дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 902-р, та Енергетичною стратегією України на період до 2035 року, схваленою розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 605-р. Також враховуючи найкращий міжнародний досвід та конструктивні пропозиції, які надійшли до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у тому числі від Корпорації закордонних приватних інвестицій США (ОРІС) та Міжнародної фінансової корпорації (IFC), а також приймаючи до уваги:

 • доручення Кабінету Міністрів України від 21.11.2017 № 45305/1/1-17 стосовно звернення посла США Марі Л. Йованович до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 13.11.2017 щодо сприяння у прийнятті ДП «Енергоринок» швидкого рішення стосовно укладання угоди про купівлю електроенергії (PPA) з американською компанією Eurocape;
 • лист-підтримки посла США Марі Л. Йованович від 16.11.2017 з подякою за конструктивну лідерську позицію НКРЕКП з питання вдосконалення РРА для проектів відновлювальної енергетики реалізації інвестицій у 500 мільйонів доларів США у фінансування будівництва 500 МВт вітрового парку в Запорізькій області із залученням фінансування ОРІС.

НКРЕКП опрацювала та у відкритий і прозорий спосіб постановою від 09.01.2018 № 1 внесла зміни до положень Примірного договору про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством «Енергоринок» та суб'єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 11.10.2012 № 1314 (із змінами).

 

В газеті «Урядовий кур’єр» 06.03.2018 за № 45 була опублікована зазначена постанова НКРЕКП від 09.01.2018 № 1 та набрала чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

 

Задля впровадження умов, передбачених даними змінами, НКРЕКП направила до ДП «Енергоринок» звернення щодо прискорення договірної роботи з виробниками з альтернативних джерел енергії для забезпечення енергетичної незалежності України.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux