Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
НКРЕКП анулювала ліцензію з розподілу газу ПАТ "ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ" за порушення законодавства та зловживання під час постачання природного газу
Опубліковано 14 квітня 2021 року о 18:19

«Дії «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗУ» - це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Адже минулого місяця це підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго попри чітку позицію Регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК «Нафтогаз України» щодо неприпустимості таких відключень. Державі не потрібен ліцензіат, що накопичує борги перед оператором ГТС та відключає теплокомуненерго», - наголосив Голова НКРЕКП В.Тарасюк під час розгляду цього питання на засіданні Комісії 14 квітня 2021 року.

 

НКРЕКП за зверненням ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» провела перевірку на предмет дотримання ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу.

 

За результатами було встановлено, що Ліцензіат двічі протягом 2020 року не виконав умови відповідного договору з транспортування природного газу, укладеного з ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», в частині оплати вартості щодобових небалансів за газові місяці жовтня, листопада та грудня 2020 року. Це призвело до того, що заборгованість ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» станом на 16.03.2021 за врегулювання щодобових небалансів за вказані газові місяці минулого року склала 353,9 млн грн (з ПДВ) або 87,12 % від загальної їх вартості.

 

Зважаючи на це, Комісія прийняла рішення щодо анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, видану ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ».

 

«Після консультацій з причетними органами державної влади ми вирішили, що ліцензія ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» анульовується з 1 серпня 2021 року. Переважна кількість мереж підприємства – це державна власність. Тому ми звертаємось до Міненерго, Фонду державного майна, НАК «Нафтогаз України» як власника 38% акцій «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗУ» з тим, щоб вони визначились, якому підприємству будуть передані ці мережі. До 1 серпня 2021 року НКРЕКП має видати ліцензію новому підприємству, яке почне діяльність з чистого листа», - зазначив Голова Комісії.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux