Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
11 листопада 2025 року відбулося засідання НКРЕКП
Опубліковано 11 листопада 2025 року о 13:36

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє, що 11 листопада 2025 року відбулося засідання Комісії у формі відкритого слухання, на якому були ухвалені рішення:


1. Видати ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ».

2. Видати ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу:

1) ТОВ «СУРТ ПАУЕР»;

2) КП «ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».

3. Видати ліцензії на право провадження господарської діяльності зі зберігання енергії:

1) ТОВ «АКУМЕН»;

2) ТОВ «ІНГУЛ ЕНЕРДЖИ».

4. Унести зміну до додатка до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 27 травня 2025 року № 763 (зміна встановленої потужності електрогенеруючого обладнання).

5. Унести зміни до додатка до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 07 жовтня 2025 року № 1578 (зміна встановленої потужності електрогенеруючого обладнання).

6. Унести зміни до додатка до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 25 січня 2022 року № 124 (зміна встановленої потужності електрогенеруючого обладнання).

7. Унести зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 05 квітня 2019 року № 511 (зміна найменування).

8. Унести зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 29 грудня 2021 року № 2983 (зміна найменування).

9. Унести зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 28 лютого 2023 року № 348 (зміна найменування).

10. Припинити дію ліцензії з постачання природного газу, виданої ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ», внести зміни до постанови НКРЕКП від 23 вересня 2020 року № 1742 та визнати такою, що втратила чинність, постанову НКРЕКП від 18 жовтня 2022 року № 1310.

11. Припинити дію ліцензій з постачання електричної енергії споживачу, виданих:

1) ДП «ЕВОДА ТРЕЙД» КП «ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ»;

2) КП «КАМ'ЯНСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» ДОР».

12. Припинити дію ліцензії з централізованого водопостачання та водовідведення, виданої КП «КАМ’ЯНСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» ДОР».

13. Відмовити ТОВ «ПВ КОЕНЕРДЖІ» у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії.

14. Схвалити та оприлюднити на офіційному вебсайті НКРЕКП, з метою одержання зауважень і пропозицій, проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії».

15. Прийняти постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (удосконалення Ліцензійних умов та Порядку ліцензування).

16. Перенести розгляд питання про врегулювання невідкладних питань діяльності суб’єктів господарювання на ринках електричної енергії та природного газу в умовах воєнного стану.

17. Прийняти постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (щодо затвердження змін до Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на основі багаторічного стимулюючого регулювання, форми звітності № 6г-НКРЕКП-газ-моніторинг (квартальна) «Звіт про застосування тарифів на послуги транспортування природного газу» та інструкції щодо її заповнення, додатка 33 до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов).

18. Схвалити та оприлюднити на офіційному вебсайті НКРЕКП, з метою одержання зауважень і пропозицій, проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу».

19. Схвалити проєкт постанови НКРЕКП «Про схвалення змін до Плану розвитку системи розподілу АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на 2026 – 2030 роки».

20. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку системи розподілу ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на 2026 – 2030 роки».

21. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку системи розподілу ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на 2026 – 2030 роки».

22. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку системи розподілу АТ «ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО» на 2026 – 2030 роки».

23. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення змін до Інвестиційної програми ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на 2025 рік».

24. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення змін до Інвестиційної програми АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на 2025 рік».

25. Унести зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 20 листопада 2020 року № 2154» (щодо затвердження ЕКПТВЕ на прогнозний період).

26. Схвалити проєкти постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2026 рік (із застосуванням стимулюючого регулювання).

27. Схвалити проєкти постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2026 рік (із застосуванням методології «Витрати+»).

28. Схвалити проєкти постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на послуги постачальників універсальних послуг.

29. Схвалити проєкт постанови НКРЕКП «Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 19 грудня 2024 року № 2200» (щодо перерозподілу витрат структури тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «УКРЕНЕРГО»).

30. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЕНЕРГОРЕСУРСИ» на 2026 – 2030 роки».

31. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми (інвестиційного проекту) ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЕНЕРГОРЕСУРСИ» на 2026 рік».

32. Схвалити проєкт постанови НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку РІВНЕНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВИРОБНИЧОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА «РІВНЕОБЛВОДОКАНАЛ» на 2026 – 2030 роки».

33. Схвалити проєкт постанови НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми (інвестиційного проекту) РІВНЕНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВИРОБНИЧОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА «РІВНЕОБЛВОДОКАНАЛ» на 2026 рік».

34. Схвалити проєкт постанови НКРЕКП «Про внесення зміни до додатка до постанови НКРЕКП від 15 квітня 2025 року № 554» (щодо встановлення КП ВМР «ВІННИЦЯМІСЬКТЕПЛОЕНЕРГО» тарифів на виробництво теплової енергії на когенераційних установках відповідно до спрощеного порядку).

35. Прийняти постанову НКРЕКП «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії КОНЦЕРНУ «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» (щодо встановлення КОНЦЕРНУ «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» тарифів на виробництво теплової енергії на когенераційних установках відповідно до спрощеного порядку).

36. Прийняти постанову НКРЕКП «Про внесення змін до структури тарифів на виробництво теплової енергії, що виробляється на когенераційних установках КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ЧЕРКАСИТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» (у частині зміни напрямів витрат на проведення ремонтних робіт на 2025 рік).

37. Прийняти постанову НКРЕКП «Про прийняття рішення за результатами розслідування, проведеного на підставі постанови НКРЕКП від 18 лютого 2025 року № 225».

38. Прийняти постанову НКРЕКП «Про початок розслідування зловживань та інших порушень на оптовому енергетичному ринку».

39. Застосувати санкції до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії та недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

40. Застерегти ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРІНПРОДЖЕКТСИСТЕМС» щодо недопущення надалі порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

41. Застерегти ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПРИДНІПРОВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД» щодо недопущення надалі порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

42. Застерегти КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» щодо недопущення надалі порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу та недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

43. Накласти штраф на КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» за порушення Ліцензійних умов з виробництва теплової енергії.

44. Застерегти КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» щодо недопущення надалі недотримання законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії (діяльність з виробництва електричної енергії).

45. Застосувати санкції до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

46. Застерегти ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОВИК» щодо недопущення надалі порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

47. Зупинити дію ліцензії з розподілу природного газу, виданої ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОВИК», та здійснити заходи державного регулювання.

48. Накласти штраф на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

49. Застосувати санкції до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЛУБНИГАЗ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку природного газу, та порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу.

50. Розстрочити сплату штрафу, накладеного на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» постановою НКРЕКП від 21 жовтня 2025 року № 1688 «Про застосування санкцій до ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» за порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та здійснення заходів державного регулювання».

51. Розстрочити сплату штрафу, накладеного на ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» постановою НКРЕКП від 14 жовтня 2025 року № 1634 «Про застосування санкцій до ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця».

52. Унести зміни до постанови НКРЕКП від 13 травня 2025 року № 715 «Про застосування санкцій до АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» за порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії, недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та здійснення заходів державного регулювання» (щодо корегування періоду повернення АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» суми недоотриманого доходу за 2024 рік).

53. Унести зміну до постанови НКРЕКП від 22 квітня 2025 року № 599 «Про застосування санкцій до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, здійснення заходів державного регулювання» (щодо продовження строку використання за призначенням коштів, передбачених на повернення кредиту МБРР КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, а саме виробничих інвестицій з прибутку відповідно до Інвестиційної програми (інвестиційного проєкту) на 2024 рік).

54. Збільшити строк проведення планової перевірки ЛЬВІВСЬКОГО МІСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛЬВІВТЕПЛОЕНЕРГО» (діяльність з постачання електричної енергії споживачу).

55. Збільшити строк проведення планової перевірки ЛЬВІВСЬКОГО МІСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛЬВІВТЕПЛОЕНЕРГО» (діяльність з виробництва електричної енергії).

56. Збільшити строк проведення планової перевірки ЛЬВІВСЬКОГО МІСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛЬВІВТЕПЛОЕНЕРГО» (діяльність з виробництва теплової енергії).

57. Зняти з розгляду питання про збільшення строку проведення планової перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПІ ЕН ЕЙЧ ТЕРНОПІЛЬ» (діяльність з виробництва електричної енергії).

58. Збільшити строк проведення планової перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» (діяльність з постачання електричної енергії споживачу).

59. Збільшити строк проведення планової перевірки АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» (діяльність з виробництва електричної енергії).

60. Збільшити строк проведення планової перевірки АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» (діяльність з виробництва теплової енергії).

61. Збільшити строк проведення планової перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ІНФОКС» (діяльність з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення).

62. Збільшити строк проведення планової перевірки КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖИТОМИРВОДОКАНАЛ» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (діяльність з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення).

63. Прийняти постанову НКРЕКП «Про використання ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» додаткових надходжень».

64. Скоригувати розмір вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ».

65. Затвердити розмір вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ».

66. Затвердити розмір вартості послуги за механізмом ринкової премії, придбаної ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ».

67. Затвердити Зміни до Переліку поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників, оператора системи передачі та оператора ринку.


За результатами цього засідання рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, будуть оформлені постановами та розпорядженнями, оприлюднені на офіційному вебсайті НКРЕКП та в «Інформаційному бюлетені НКРЕКП», а також розміщені в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux