Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 11.08.2021

День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 11.08.2021
Постанова
від 11 серпня 2021 р. № 1312
Київ
Про затвердження Змін до Порядку опублікування інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

11.08.2021                    № 1312

 

Про затвердження Змін до Порядку опублікування інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії 

 

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1Затвердити Зміни до Порядку опублікування інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 квітня 2019 року № 642 (далі – Зміни), що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з 01 вересня 2021 року, але не раніше дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), крім абзаців другого – п’ятого пункту 3 Змін, які набирають чинності з дня, наступного за днем оприлюднення цієї постанови на офіційному вебсайті НКРЕКП.

 

Голова НКРЕКП                                              В.Тарасюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Національної комісії, 

що здійснює державне регулювання 

у сферах енергетики та комунальних послуг

11.08.2021 № 1312

 

Зміни до Порядку опублікування інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії

 

1. Пункти 2.3 та 2.4 глави 2 замінити одним новим пунктом такого змісту:

«2.3. Виробник оприлюднює на власному вебсайті інформацію, визначену пунктом 2.1 цієї глави, не пізніше п’ятого робочого дня після завершення календарного місяця.».

2. Глави 3 – 5 викласти в такій редакції: 

«3. Оприлюднення оператором ринку інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії

 

3.1. Учасники ринку не пізніше п’ятнадцятого дня після завершення календарного місяця подають оператору ринку інформацію про обсяги проданої електричної енергії на ринку «на добу наперед» та/або внутрішньодобовому ринку в розрізі кожного джерела енергії, використаного для її виробництва, у порядку, визначеному оператором ринку, за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.

Інформацію про джерело енергії, використане для виробництва електричної енергії, проданої на ринку «на добу наперед» та/або внутрішньодобовому ринку, у тому числі імпортованої електричної енергії, учасники ринку визначають на підставі даних, отриманих від її виробників, або двосторонніх договорів.

3.2. Оператор ринку не пізніше двадцятого дня після завершення календарного місяця формує інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, оприлюднює її на власному вебсайті та надає її Регулятору через захищену електронну сторінку в розрізі кожного учасника ринку «на добу наперед» та/або внутрішньодобового ринку.

3.3. При визначенні частки кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, оператор ринку не враховує обсяги перепродажу купленої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку електричної енергії.

 

4. Оприлюднення оператором системи передачі інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії

 

4.1. Учасники ринку, які здійснювали продаж електричної енергії на  балансуючому ринку, не пізніше п’ятого робочого дня після завершення календарного місяця надають оператору системи передачі інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва проданої електричної енергії, за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.

4.2. Оператор системи передачі не пізніше десятого робочого дня після завершення календарного місяця оприлюднює на власному вебсайті інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, проданої на балансуючому ринку.

 

5. Обмін інформацією про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, при її продажу за двосторонніми договорами

 

5.1. Учасники ринку, які здійснюють продаж електричної енергії за двосторонніми договорами, зобов’язані зазначати в таких договорах інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, за календарний місяць.».

3. У главі 6:

1) у пункті 6.1 цифру «2» замінити цифрою «3»;

2) пункти 6.3 та 6.4 замінити одним новим пунктом такого змісту:

«6.3. Виробник оприлюднює на власному вебсайті інформацію, визначену пунктом 6.1 цієї глави, не пізніше двадцятого робочого дня після завершення календарного місяця.».

4. Назву додатка 1 доповнити знаками, словами та символом 

«, за  _____________ 20___ року».

         (місяць)

5. Після додатка 1 доповнити новим додатком 2, що додається.

У зв’язку з цим додаток 2 вважати додатком 3.

6. Назву додатка 3 доповнити знаками, словами та символом 

«, за  _____________ 20___ року».

          (місяць)

 

Заступник директора 

Департаменту енергоринку                                        І.Сідоров

 

Додаток див. тут.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux