Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 20.09.2017

День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 20.09.2017
Постанова
від 19 вересня 2017 р. № 1144
Київ
Про затвердження Змін до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж

 

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

19.09.2017                   № 1144

 

Про затвердження Змін до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж

 

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1. Затвердити Зміни до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 12 червня  2008 року № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2008 року за № 732/15423, що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур’єр».

 

Голова НКРЕКП                                             Д.Вовк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова НКРЕКП

19.09.2017 № 1144

 

Зміни до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж

 

1. У пункті 1.8 розділу І слова «календарний рік» замінити словами «базовий період».

2. У розділі ІІ:

1) у пункті 2.4: 

абзац п’ятий викласти в такій редакції:

«розрахунок об'єму умовних одиниць технологічних електричних мереж спільного використання, виконаний власником мереж, узгоджений електропередавальною організацією, на території здійснення ліцензованої діяльності якої приєднані електроустановки власника мереж.»;

абзац шостий виключити.

У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом шостим;

2) пункт 2.5 викласти в такій редакції:

«2.5. Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання з обґрунтуванням щодо кожної статті витрат та розрахунок плати за спільне використання технологічних електричних мереж подаються власником мереж щороку на погодження до відповідного структурного підрозділу НКРЕКП на території.

У разі обґрунтованих змін статей витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, наслідком яких є зміна суми витрат за кошторисом більше ніж на 5 %, складу (конфігурації) електричних мереж, топології однолінійних схем, що відбулися протягом року, власник мереж зобов'язаний подати на погодження зміни до кошторису. 

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього розглядаються відповідним структурним підрозділом НКРЕКП на території не більше 30 календарних днів.

Узгоджений зі структурним підрозділом НКРЕКП на території кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання (та/або зміни до нього), який є невід'ємним додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного згідно з ПКЕЕ, подається електропередавальній організації власником мереж (його уповноваженою особою) протягом 30 календарних днів від дати погодження безпосередньо або поштовим зв'язком (рекомендованим листом з повідомленням про вручення).

Кошторис витрат вважається поданим з дати його безпосереднього подання електропередавальній організації або з дати відправлення рекомендованого листа.

Кошторис витрат діє протягом одного року від дати його подання власником мереж (його уповноваженою особою) електропередавальній організації. Якщо впродовж цього року власником мереж не поданий електропередавальній організації новий погоджений кошторис витрат на наступний рік, відшкодування витрат електропередавальною організацією власнику мереж припиняється.

У разі надання власником мереж узгоджених зі структурним підрозділом НКРЕКП на території змін до діючого кошторису витрат відшкодування витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання із врахуванням вказаних змін здійснюється з 01 числа наступного календарного місяця від дати подання їх власником мереж (його уповноваженою особою) електропередавальній організації.»;

3) доповнити після пункту 2.6 новим пунктом 2.7 такого змісту:

«2.7. Під час складення кошторису витрат та/або змін до нього власник мереж має дотримуватись відсоткового співвідношення операційних витрат, які включаються до кошторису витрат, наведеного в додатку 1 до цієї Методики.

У разі невідповідності операційних витрат, які включаються до кошторису витрат власника мереж, відсотковому співвідношенню витрат, наведеному в додатку 1, такий кошторис витрат НКРЕКП повертає власнику мереж без погодження.

Після усунення зауважень власник мереж має право звернутись щодо погодження кошторису повторно.».

У зв'язку з цим пункт 2.7 вважати пунктом 2.8;

4) абзац другий пункту 2.8 доповнити новим реченням такого змісту: «У такому випадку власник мереж самостійно перерозподіляє погоджений обсяг коштів між статтями витрат, дотримуючись відсоткового співвідношення операційних витрат, наведеного в додатку 1 до цієї Методики.».

3. У тексті Методики, крім абзацу дев’ятого пункту 1.2 розділу ІІ, абревіатуру «НКРЕ» замінити абревіатурою «НКРЕКП», слова та абревіатуру «територіальне представництво НКРЕ» у всіх відмінках, числах замінити словами та абревіатурою «структурний підрозділ НКРЕКП на території» у відповідних відмінках, числах, абревіатуру «ПДВ» замінити словами «податку на додану вартість».

4. У додатку 1 до Методики:

у пункті 2 цифри «15» замінити цифрою «9»;

у пункті 3 цифри «40» замінити цифрами «52»;

у пункті 4 цифри «15» замінити цифрами «11»;

у пункті 5 цифри «10» замінити цифрою «8».

5. У додатку 3 до Методики:

1) примітки до таблиці 3.4 доповнити новим пунктом такого змісту:

«8. Устаткування та обладнання, яке згідно з технічною документацією виробника не потребує обслуговування протягом строку його експлуатації, у тому числі вакуумні вимикачі, не враховується під час здійснення розрахунку умовних одиниць.»;

2) у таблиці 3.5:

у рядку третьому слово та знаки «(побутові)» виключити;

рядки п’ятий та шостий виключити.

У зв'язку з цим рядки сьомий – десятий вважати відповідно рядками п’ятим – восьмим;

рядки шостий – сьомий виключити.

У зв’язку з цим рядок восьмий вважати рядком сьомим;

пункт 3 приміток виключити.

 

Начальник Управління роздрібного

ринку електричної енергії                                           І.Городиський

 

Офіційно опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр”, 10.10.2017, № 190

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux