Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.06.2019

Дата оновлення: 12.05.2023
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.06.2019
Постанова
від 18 червня 2019 р. № 1041
Київ
Про затвердження Порядку розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників та внесення зміни до постанови НКРЕКП від 18 січня 2019 року № 26

(У постанову вносяться зміни

постановами НКРЕКП від 31.03.2021№ 530, від 09.05.2023 № 877) 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

18.06.2019                    № 1041

 

Про затвердження Порядку розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників та внесення зміни до постанови НКРЕКП від 18 січня 2019 року № 26

 

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1. Затвердити Порядок розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників, що додається.

2. У пункті 2 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18 січня 2019 року № 26 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 13 червня 2013 року № 700» слова, знак та цифри «, та діє до 01 липня 2019 року» виключити.

3. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур’єр».

 

Голова НКРЕКП                                              О.Кривенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова НКРЕКП

18.06.2019 № 1041

 

Порядок розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників

 

1. Загальні положення 

 

1.1. Цей Порядок визначає механізм розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників на поточні рахунки електропостачальників та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оператора системи передачі з урахуванням положень Правил ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 307 (далі – Правила ринку).

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про ринок електричної енергії» та Правилах ринку.

1.3. Електропостачальники після отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу зобов’язані відкрити в установах одного з уповноважених банків поточні рахунки із спеціальним режимом використання та повідомити Регулятора.

1.4. Перелік поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників затверджується та оприлюднюється Регулятором.

1.5. Плата за отриману електричну енергію покупцями електричної енергії, які купують електричну енергію в електропостачальників, у тому числі споживачами, яким здійснюється постачання електричної енергії відповідно до договору про постачання електричної енергії споживачу (далі – Покупці), вноситься виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника в одному з уповноважених банків.

1.6. Алгоритм розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників затверджується НКРЕКП і доводиться до відома електропостачальників, оператора системи передачі та уповноважених банків.

 

2. Порядок визначення відрахувань коштів

 

2.1. У разі прострочення електропостачальником у строки та порядку, що визначені Правилами ринку, оплати вартості його небалансів електричної енергії оператор системи передачі того ж банківського дня до 12:00 направляє до уповноважених банків довідку, що містить інформацію щодо повного та скороченого найменування такого учасника ринку та ЄДРПОУ або ПІБ та РНОКПП (якщо цим учасником ринку є фізична особа-підприємець), розміру простроченої електропостачальником оплати вартості його небалансів електричної енергії, та повідомляє щодо такої заборгованості електропостачальника та НКРЕКП.

2.2. Оператор системи передачі кожного банківського дня до 12:00 продовжує надавати таку довідку уповноваженим банкам щодо суми заборгованості, що підлягає сплаті електропостачальником до повного погашення ним заборгованості з оплати вартості небалансів електричної енергії, та інформує електропостачальника та НКРЕКП про розмір такої заборгованості.

2.3. У разі повного погашення електропостачальником заборгованості з оплати вартості небалансів електричної енергії оператор системи передачі того ж дня направляє до уповноважених банків уточнення до довідки та повідомляє про це НКРЕКП та електропостачальника.

2.4. Уповноважені банки кожного банківського дня о 16:00 здійснюють перерахування всіх коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників з урахуванням пунктів 2.5 − 2.6 цієї глави та відповідно до встановленого НКРЕКП алгоритму розподілу коштів.

2.5. У разі відсутності в електропостачальника заборгованості з оплати вартості небалансів електричної енергії перед оператором системи передачі кошти, що надійшли від Покупців на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника, уповноважені банки у повному обсязі перераховують на поточний рахунок електропостачальника.

2.6. У разі отримання від оператора системи передачі довідки щодо прострочення електропостачальником оплати вартості його небалансів електричної енергії кошти, що надійшли від Покупців на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника, уповноважені банки перераховують на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оператора системи передачі до повного погашення заборгованості за куплений електропостачальником небаланс електричної енергії, зазначеної в довідці.

Після повного погашення заборгованості електропостачальника перед оператором системи передачі кошти, що надійшли від Покупців на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника, уповноважені банки перераховують на поточний рахунок електропостачальника.

 

Заступник начальника Управління енергоринку                                             В.Бутовський

 

Офіційно опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр”, 22.06.2019, № 116

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux