Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 03.03.2022
Постанова
від 03 березня 2022 р. № 340
Київ
Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ


ПОСТАНОВА

03.03.2022 № 340


Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332


Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», ураховуючи Протокол наради щодо обговорення заходів стабілізації учасників ринку електричної енергії під час особливого періоду з метою забезпечення операційної безпеки функціонування основної частини ОЕС України від 01 березня 2022 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:


1. Унести до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 25 лютого 2022 року № 332 «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії, під час особливого періоду» такі зміни:

1) в абзаці першому пункту 1:

після слів Оператору системи передачі доповнити знаками, словом та абревіатурою «(далі – ОСП)»;

після слів «Адміністратора розрахунків» доповнити знаками, словом та абревіатурою «(далі – АР)»;

після цифри «307» доповнити знаками та словами «(далі – Правила ринку)»;

2) у пункті 2 слова та знаки «Оператору системи передачі (у ролі Адміністратора розрахунків) та Оператору ринку» замінити абревіатурою, словами та знаками «ОСП (у ролі АР) та Оператору ринку (далі – ОР)»;

3) у пункті 4 слова та абревіатуру «Учасникам РДН і ВДР» замінити словами, знаками та абревіатурою «Учасникам ринку «на добу наперед» (далі – РДН) ) та внутрішньодобового ринку (далі – ВДР)»;

4) у пункті 6 слова, знаки та абревіатуру «Учасникам ринку «на добу наперед» (далі – РДН) та внутрішньодобового ринку (далі – ВДР)» замінити словами та абревіатурою «Учасникам РДН і ВДР»;

5) після пункту 6 доповнити новими пунктами 7 – 9 такого змісту:

«7. На період дії особливого періоду ОСП (у ролі АР) не виставляти рахунки плати за невідповідність постачальникам послуг з балансування (далі –ППБ) та постачальникам допоміжних послуг (далі – ПДП). Рішення щодо позбавлення ПДП Свідоцтва про відповідність вимогам до допоміжних послуг (далі – ДП) у частині надання ДП згідно з Правилами ринку на період дії особливого періоду за результатами моніторингу не здійснюється.

8. На період дії особливого періоду, у разі повної чи часткової недоступності системи управління ринком та/або програмного забезпечення ОР, що призводить до неможливості всіх учасників ринку завантажити дані щодо двосторонніх договорів, РДН/ВДР, адміністратору розрахунків здійснювати розрахунки щодо платежів за позитивний і негативний небаланс всіх учасників ринку за розрахунковий період, визначений ОСП за таких обставин, за ціною небалансу, яка дорівнює ціні РДН, що розраховується ОР в цей розрахунковий період, помноженій на 1,1.

9. Гарантованому покупцю для визначення обсягів продажу електричної енергії на РДН використовувати прогнозні обсяги відпуску та споживання електричної енергії, надані продавцями та споживачами за «зеленим» тарифом, без уточнень на власне прогнозування.

Гарантований покупець може, але не зобов’язаний, пропонувати для продажу або для купівлі на ВДР увесь обсяг електричної енергії, що становить різницю між прогнозними обсягами відпуску та споживання електричної енергії, та обсягами, проданими за ДД та на РДН.

Продавець за «зеленим» тарифом не втрачає членство в балансуючій групі гарантованого покупця у разі нездійснення оплати частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця гарантованому покупцю.

Гарантований покупець має право зменшити рівень розрахунків із продавцем за «зеленим» тарифом пропорційно до неоплаченої частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії.».

У зв’язку з цим пункт 7 вважати пунктом 10.

2. Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.


Голова НКРЕКП                К.Ущаповський

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux