Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 18.10.2021
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 18.10.2021
Постанова
від 13 жовтня 2021 р. № 1756
Київ
Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА»

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

13.10.2021         № 1756

 

Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА»

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 13 жовтня 2021 року розглянула заяву ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» (даліПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА», Товариство), код ЄДРПОУ 32224219, про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії від 06 жовтня 2021 року та додані до неї документи, та встановила.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4.2 глави 4 Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 03 березня 2020 року № 548 (даліПорядок), підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви і підтвердних документів про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, у тому числі заява або хоча б один із документів, що додається до заяви про отримання ліцензії, складені не за встановленою формою або не містять даних, які обовязково вносяться до них згідно з цим Порядком або ліцензійними умовами.

Відповідно до пункту 1.2 глави 1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1467 (даліЛіцензійні умови), субєкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії (даліздобувач ліцензії), має відповідати цим Ліцензійним умовам.

Пунктом 1.5 глави 1 Ліцензійних умов встановлено, що здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з виробництва електричної енергії, подає до НКРЕКП заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.

Згідно з пунктом 1.6 глави 1 Ліцензійних умов до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додаються документи згідно з переліком, який є вичерпним, зокрема:

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, господарського відання, користування, лізингу, на підставі договору концесії або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, заявлених засобів провадження господарської діяльності;

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії сторінок технічних паспортів електрогенеруючого обладнання, що підтверджують установлену потужність заявленого електрогенеруючого обладнання (у разі відсутності технічного паспорта – інші документи, що підтверджують його технічні характеристики);

відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії за формою, наведеною в додатку 2 до цих Ліцензійних умов;

засвідчену керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копію документа, що засвідчує готовність заявленого об’єкта електроенергетики (новозбудованого) до експлуатації, виданого відповідно до законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності, або копію документа, що підтверджує право власності на заявлений об’єкт електроенергетики.

Згідно з наданою ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» Відомістю про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії (далі – Відомість) здобувач ліцензії має намір провадити господарську діяльність на фотогальванічній електростанції даховій за адресою: Київська обл., Обухівський р-н, м. Українка, вул. Південна, 13, у складі 56 шт. сонячних фотоелектричних модулів RSM156-6-440M потужністю 440 кВт та 1 (одного) інвертора SolarEdge SE25k потужністю 25 кВт.

На підтвердження наявності у ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» на праві власності заявлених засобів провадження господарської діяльності здобувачем ліцензії надано копію договору поставки від 21 липня 2020 року № ПР-210720 (із специфікацією) (далі – Договір), укладеного між ТОВ «Реневіта» (далі – Постачальник) та ПП «Комбінат Українка» (далі – Покупець), згідно з яким Постачальник бере на себе зобов’язання передати у власність Покупця 56 шт. сонячних модулів RSM156-6-440M та 1 (один) мережевий інвертор SolarEdge SE25k (далі – товар).

Відповідно до пункту 2.2 Договору право власності на переданий Постачальником товар переходить до Покупця з моменту відвантаження товару та підписання видаткової накладної.

При цьому копії видаткової накладної до Договору здобувачем ліцензії не надано.

Ураховуючи зазначене, здобувачем ліцензії не підтверджено наявність на праві власності заявлених засобів провадження господарської діяльності.

Разом з цим Товариством надано копію витягу з Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва щодо реєстрації декларації від 16 серпня 2021 року № КС101210816669 про готовність до експлуатації об’єкта (далі – Декларація) – фотоелектричної дахової установки за адресою: Київська обл., Обухівський район, Українська територіальна громада, м. Українка (станом на 01 січня 2021 року), вулиця Південна.

Отже, встановлена розбіжність між назвою та місцезнаходженням об’єкта електроенергетики, зазначеними у Відомості, та інформацією, що зазначена в Декларації.

Крім цього, у Відомості:

потужність сонячних фотоелектричних модулів (440 кВт) не відповідає номінальній потужності, зазначеній у технічній документації цих модулів (0,440 кВт);

визначити належність номерів, зазначених здобувачем ліцензії у графі 6 для інвертора, до заводського та/або інвентарного номера немає можливості;

відсутні дані щодо сумарної потужності заявленого об’єкта електроенергетики згідно з потужністю сонячних фотоелектричних модулів.

Також надана здобувачем ліцензії заява про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії складена не за формою, наведеною в додатку 1 до Ліцензійних умов.

Ураховуючи вищевикладене, здобувач ліцензії ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» не відповідає вимогам пунктів 1.2, 1.5 та 1.6 глави 1 Ліцензійних умов, встановлених для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до абзацу другого підпункту 5 пункту 4.2 глави 4 Порядку у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам здобувач ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення, може подати до НКРЕКП нову заяву про отримання ліцензії.

У разі наміру ПП «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати:

уточнену заяву про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії за формою, наведеною в додатку 1 до Ліцензійних умов;

уточнену відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії за формою, наведеною в додатку 2 до Ліцензійних умов;

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності заявлених засобів провадження господарської діяльності;

засвідчену керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копію документа, що засвідчує готовність заявленого об’єкта електроенергетики (новозбудованого) до експлуатації, виданого відповідно до законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності, у місці провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії за адресою: Київська обл., Обухівський р-н, м. Українка, вул. Південна, 13.

З огляду на викладене та відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», підпункту 1 пункту 4.2 глави 4 Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 03 березня 2020 року № 548, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КОМБІНАТ УКРАЇНКА» (код ЄДРПОУ 32224219) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії у зв’язку з невідповідністю здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Т.в.о. Голови НКРЕКП                  О.Бабій

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux