Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 23.01.2015
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 23.01.2015
Постанова
від 14 січня 2015 р. № 12
Київ
Про відмову ТОВ "ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ” у видачі ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

14.01.2015                   № 12

Київ

 

Про відмову ТОВ „ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ” у видачі ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання 14 січня 2015 року, розглянувши питання про видачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ” (далі – Товариство) ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, установила, що показники нормативів достатності власних активів не відповідають Нормативам достатності власних активів суб’єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою НКРЕ від 29.07.1999 № 983 (далі – Постанова).

Відповідно до пункту 2 Постанови якщо підприємство не дотримується вимог хоча б одного з нормативів, затверджених цією постановою, то воно повинне надати додаткові гарантії у формі банківської гарантії або копії договору на відкриття кредитної лінії, що підтверджує відповідність затвердженим нормативам.

В якості додаткових фінансових гарантій Товариством було надано Комісії копію Договору від 03.12.2014 № 05.1-109/2014/1-5 про надання банківських гарантій в рамках встановленого ліміту (далі – Договір), укладеного з ПАТ «БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ» на суму 20 млн грн.

Разом з тим, відповідно до пунктів 1.1. – 1.2. Договору ПАТ «Банк Національні Інвестиції» зобов’язується протягом 3 днів з дати виконання Товариством умов підпункту 3.1.1 цього Договору надати на користь Бенефіціара (який визначений в договорі, контракті або іншому документі, в якому передбачено виконання зобов’язань) безвідкличну банківську гарантію або декілька гарантій (далі – гарантія) в рамках встановленого ліміту. У забезпечення виконання Товариством своїх зобов’язань щодо відшкодування суми, що може бути сплачена ПАТ «БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ» за гарантією, ПАТ «БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ» відкриває рахунок забезпечення, на який Товариство перераховує суму забезпечення в розмірі суми гарантії, що блокується банком.

При цьому, згідно пункту 3.1.1. Договору, Товариство зобов’язане на дату надання кожної гарантії перерахувати на рахунок забезпечення суму гарантії, зазначеної в Заяві про надання гарантії.

Відповідно до пункту 8.2 Договору у разі невиконання Товариством умов пункту 3.1.1 Договору, чинність цього Договору достроково припиняється.

Водночас, Товариством не надано Комісії документів щодо надання вказаної гарантії, а отже і чинності цього Договору.

На підставі зазначеного Комісія дійшла висновку, що даний Договір не є додатковою гарантією у формі банківської гарантії, що підтверджує відповідність Товариства затвердженим нормативам.

Згідно з пунктом 2.13 Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на здійснення окремих видів господарської діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.1999 № 1305, у видачі ліцензії може бути відмовлено у разі недостатності в суб’єкта господарської діяльності власних коштів (активів), неможливості додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії, згідно з нормативами, встановленими НКРЕ.

Відповідно до Закону України „Про електроенергетику”, Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715 «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ” (код ЄДРПОУ 39259867, Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Промислова, буд. 4) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, у зв’язку з недостатністю в суб’єкта господарської діяльності власних коштів (активів), неможливістю додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії, згідно з нормативами, встановленими НКРЕ.

 

В.о. Голови Комісії                                          Д.Вовк

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux