Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 02.02.2018
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 02.02.2018
Постанова
від 01 лютого 2018 р. № 130
Київ
Про відмову ПП "ЕКО-СТАРТ" у видачі ліцензії з захоронення побутових відходів

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

01.02.2018                   130

 

Про відмову ПП «ЕКО-СТАРТ» у видачі ліцензії з захоронення побутових відходів

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні НКРЕКП, яке проводилось у формі відкритого слухання, 01 лютого 2018 року розглянула питання про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЕКО-СТАРТ» (далі – ПП «ЕКО-СТАРТ»), код ЄДРПОУ 31876080.

На підставі поданої ПП «ЕКО-СТАРТ» заяви про отримання ліцензії з захоронення побутових відходів від 22 січня 2018 року та доданих до неї документів НКРЕКП встановила таке.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) здобувач ліцензії подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за визначеною ліцензійними умовами формою. При цьому до заяви про отримання ліцензії додаються, зокрема, документи відповідно до ліцензійних вимог.

Згідно з пунктом 1.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, затверджених постановою НКРЕКП від 04 квітня 2017 року № 467 (далі – Ліцензійні умови), НКРЕКП здійснює ліцензування господарської діяльності з захоронення побутових відходів у разі, якщо суб’єкт господарювання провадить (має намір провадити) діяльність з захоронення побутових відходів для населених пунктів з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб (сукупно) та/або суб’єкт господарювання провадить (має намір провадити) діяльність з захоронення побутових відходів на об’єктах (полігон/звалище) з потужністю понад 50 тисяч тонн або 200 тисяч метрів кубічних побутових відходів на рік.

При цьому пунктом 1.3 Ліцензійних умов визначено, що місце провадження діяльності – територія/земельна ділянка, у межах якої провадиться господарська діяльність з захоронення побутових відходів за допомогою комплексу об’єктів, споруд, пов’язаних єдиним технологічним процесом, зазначених у документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії.

Відповідно до наданої ПП «ЕКО-СТАРТ» відомості про місця провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів та копії паспорту місця видалення відходів від 18 серпня 2011 року № 5-3-20, зазначено місце провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів – шламовідвал для захоронення ТПВ IV класу небезпеки за адресою: Київська обл., Броварський р-н, Богданівська сільська рада, вул. Північна, 1.

Згідно з частиною дванадцятою статті 351 Закону України «Про відходи» захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Разом з тим ПП «ЕКО-СТАРТ» не надано документи, які підтверджують, що зазначене місце провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів – шламовідвал для захоронення ТПВ відноситься до полігона або звалища.

Крім того відповідно до пункту 1.6 Ліцензійних умов здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з захоронення побутових відходів, подає до НКРЕКП, зокрема, засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності, господарського відання, користування здобувача ліцензії  на заявлені засоби провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів або їх використання/експлуатацію на іншій законній підставі.

ПП «ЕКО-СТАРТ» надано Типовий договір оренди № 1/5 майна, що належить до комунальної власності територіальної громади від 01 травня 2016 року, відповідно до якого ПП «ЕКО-СТАРТ» приймає у строкове платне користування офісне приміщення, розташоване за адресою: Київська обл., Броварський р-н, с. Богданівка, вул. Б. Хмельницького, 219, строком  дії з 01 травня 2016 року по 01 травня 2019 року.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон про реєстрацію) державній реєстрації підлягає, зокрема, право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менше як три роки.

Разом з тим підтвердження виконання зазначених вимог Закону про реєстрацію ПП «ЕКО-СТАРТ» не надано.

Крім того, при розгляді НКРЕКП питання про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів   ПП «ЕКО-СТАРТ» було встановлено наступне.

НКРЕКП відповідно до повноважень, встановлених Законом України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», здійснювався моніторинг та аналіз ситуації на ринках перероблення та захоронення побутових відходів, а також прогнозування стану розвитку таких ринків. Для проведення такого моніторингу приймалась зведена інформація від обласних та Київської міської державних адміністрацій показників діяльності суб’єктів господарювання у сферах захоронення та перероблення побутових відходів за 2016 рік.

За даними проведеного моніторингу у Київської області середня норма надання послуги з вивезення побутових відходів у 2016 році становила 392,96 кг побутових відходів на одну людину.

Разом з тим відповідно до інформації, наданої у заяві ПП «ЕКО-СТАРТ», фактичний обсяг захоронення побутових відходів ПП «ЕКО-СТАРТ» за попередній календарний рік склав 116 тис. тонн при обслуговуванні сукупно 71 тис. осіб, що складає 1 633 кг побутових відходів на одну людину, що більше ніж у чотири рази перевищує середню норму надання послуги з вивезення побутових відходів у Київській області.

У зв’язку з цим є підстави вважати, що заявлені обсяги захоронення ПП «ЕКО-СТАРТ» побутових відходів можуть включати до себе відходи, пов'язані з виробничою діяльністю підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи» не відносяться до побутових відходів.

Таким чином, розглянувши надані ПП «ЕКО-СТАРТ» документи, НКРЕКП дійшла висновку про невідповідність здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Таким чином, якщо ПП «ЕКО-СТАРТ» має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з захоронення побутових відходів, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати до НКРЕКП копії документів, які підтверджують, що місце провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів відноситься до полігона або звалища, надати підтвердження виконання вимог Закону про реєстрацію щодо державної реєстрації права користування ПП «ЕКО-СТАРТ» офісного приміщення, розташованого за адресою: Київська обл., Броварський р-н, с. Богданівка, вул. Б. Хмельницького, 219, та надати обґрунтування щодо величини фактичного річного обсягу за попередній календарний рік та заявленого річного обсягу захоронення побутових відходів.

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

 

Відмовити ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЕКО-СТАРТ» (код ЄДРПОУ 31876080) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів у зв’язку з невідповідністю здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП                                              Д.Вовк

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux