Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.07.2021
Листи НКРЕКП
від 25 вересня 2015 р. № 10534/15/61-15
Київ
Лист від 25.09.2015 № 10534/15/61-15 «На заміну листа НКРЕКП від 24.04.2015 № 4019/15/61-15»

Дата розміщення на сайті: 30.10.2015

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ

25.09.2015               № 10534/15/61-15

В заміну листа НКРЕКП від 24.04.2015 № 4019/15/61-15

Постачальникам електричної

енергії за регульованим тарифом

Територіальним підрозділам НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), звертає увагу постачальників електричної енергії за регульованим тарифом на необхідність дотримання порядку встановлення (заміни) приладів обліку побутовим споживачам (населенню) та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відносини між громадянами (далі – споживачі електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (із змінами) (далі – ПКЕЕН).

Відповідно до пункту 8 ПКЕЕН прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку) мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:

а) для новозбудованих будинків – забудовниками;

б) у разі розділу обліку електричної енергії – організаціями, які здійснюють розділ обліку.

Прилади обліку встановлюються відповідно до вимог правил улаштування електроустановок (абзац перший пункту 10 ПКЕЕН).

Отже, першочергове встановлення приладів обліку побутовим споживачам електричної енергії (у тому числі придбання приладу обліку та його підключення) здійснюється енергопостачальником, за рахунок забудовників (для новозбудованих будинків) або організацій, що здійснюють розділ обліку (у разі розділу обліку електричної енергії).

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до абзацу першого пункту 12 ПКЕЕН у разі вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку. При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється.

Згідно з абзацом дев’ятим пункту 38 ПКЕЕН енергопостачальник зобов'язується проводити планову повірку, ремонт і заміну приладів обліку в терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором.

Таким чином, планова заміна приладу обліку здійснюється за рахунок енергопостачальника. При цьому, слід зазначити, що у разі необхідності здійснити заміну приладу обліку у зв’язку з вибором споживачем (населенням) іншого виду тарифу на електричну енергію, ця заміна приладу обліку не відноситься до планової та має здійснюватися енергопостачальником за рахунок споживача, як ініціатора робіт.

В цьому разі, на думку НКРЕКП, енергопостачальник має придбати, встановити та підключити відповідний прилад обліку, а також, у разі необхідності – здійснити його параметризацію. При цьому, споживач, як ініціатор робіт із встановлення (заміни) приладу обліку, має сплатити енергопостачальнику вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється, вартість робіт з заміни приладу обліку та вартість робіт з параметризації приладу обліку (у разі її здійснення).

Разом з тим, необхідно зауважити, що для виконання енергопостачальником своїх зобов’язань, визначених абзацом дев’ятим пункту 38 ПКЕЕН, та відповідно до положень пункту 8 ПКЕЕН прилади обліку, які встановлюються населенню, мають належати енергопостачальнику.

При цьому повідомляємо, що ПКЕЕН не забороняють енергопостачальнику придбавати прилад обліку в споживача, а тому, на думку НКРЕКП, у разі, якщо споживачем було придбано прилад обліку, який задовольняє технічну політику енергопостачальника, зокрема, енергопостачальник матиме змогу виконувати свої зобов’язання, визначені абзацом дев'ятим пункту 38 ПКЕЕН, то споживач має право передати цей прилад обліку на баланс енергопостачальника для його подальшого встановлення споживачу. У цьому разі, під час визначення вартості робіт з улаштування приладу обліку в кошторисі витрат енергопостачальника не враховується вартість приладу обліку.

Враховуючи вищезазначене та на виконання доручення Прем'єр-міністра України А. Яценюка від 09.04.2015 № 15222/0/1-15, НКРЕКП зобов’язує постачальників електричної енергії за регульованим тарифом, з метою інформування населення, щоквартально розміщувати на офіційних web-сайтах постачальників електричної енергії за регульованим тарифом інформацію щодо порядку встановлення (заміни) приладів обліку електричної енергії, вартості та обґрунтування послуг з організації вузла обліку, в тому числі щодо вартості приладів обліку електричної енергії, та щодо процедури оскарження спірних питань між споживачами та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.

Член НКРЕКП       В. Євдокімов

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux