Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.07.2021
Листи НКРЕКП
від 24 квітня 2015 р. № 4019/15/61-15
Київ
Лист від 24.04.2015 № 4019/15/61-15 «Щодо необхідності дотримання порядку встановлення (заміни) приладів обліку побутовим споживачам (населенню)»

Документ втратив чинність!

Дата розміщення на сайті: 18.06.2015

Дата оновлення: 30.10.2015

(Лист замінено листом НКРЕКП 

від 25.09.2015 № 10534/15/61-15)

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ

24.04.2015         № 4019/15/61-15

Постачальникам електричної енергії

за регульованим тарифом

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), звертає увагу постачальників електричної енергії за регульованим тарифом на необхідність дотримання порядку встановлення (заміни) приладів обліку побутовим споживачам (населенню) та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 8 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (зі змінами) (далі – ПКЕЕН), прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку) мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:

а) для новозбудованих будинків – забудовниками;

б) у разі розділу обліку електричної енергії – організаціями, які здійснюють розділ обліку.

Прилади обліку встановлюються відповідно до вимог правил улаштування електроустановок (абзац перший пункту 10 ПКЕЕН).

Отже, першочергове встановлення приладів обліку побутовим споживачам електричної енергії (у тому числі придбання приладу обліку та його підключення) здійснюється постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, за рахунок забудовників (для новозбудованих будинків) або організацій, що здійснюють розділ обліку (у разі розділу обліку електричної енергії).

Крім того повідомляємо, що відповідно до положень пункту 38 ПКЕЕН енергопостачальник зобов'язується, зокрема, проводити планову заміну приладів обліку в терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором.

Згідно з абзацом першим пункту 12 ПКЕЕН у разі вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку. При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється.

Таким чином, планова заміна приладів обліку здійснюється за рахунок постачальників електричної енергії за регульованим тарифом. При цьому, у разі необхідності здійснити заміну приладу обліку у зв’язку з вибором побутовим споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію, ця заміна приладу обліку не відноситься до планової та має здійснюється постачальником електричної енергії за регульованим тарифом за рахунок споживача, як ініціатора робіт.

Звертаємо увагу постачальників електричної енергії за регульованим тарифом, що придбання, встановлення, підключення та параметризація приладів обліку електричної енергії, що встановлюються побутовим споживачам, здійснюються постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом.

При цьому, на офіційних web-сайтах деяких постачальників електричної енергії за регульованим тарифом міститься інформація про можливість побутового споживача придбати прилад обліку самостійно (зокрема, багатофункціональний прилад обліку), що зумовлює до порушення вимог ПКЕЕН.

Необхідно зауважити, що згідно з положеннями пункту 3.4 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15/1, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.08.96 за № 433/1458 (із змінами), ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативними документами.

Таким чином, постачальники електричної енергії за регульованим тарифом мають вжити всіх вичерпних заходів для приведення своїх дій по відношенню до споживачів відповідність до вимог нормативно-правових актів України.

Враховуючи вищезазначене та на виконання доручення Прем'єр-міністра України А. Яценюка від 09.04.2015 № 15222/0/1-15, НКРЕКП зобов’язує постачальників електричної енергії за регульованим тарифом, з метою інформування населення, щоквартально розміщувати на офіційних web-сайтах постачальників електричної енергії за регульованим тарифом інформацію щодо порядку встановлення (заміни) приладів обліку електричної енергії, вартості та обґрунтування послуг з організації вузла обліку, в тому числі щодо вартості приладів обліку електричної енергії, та щодо процедури оскарження спірних питань між споживачами та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.

Член НКРЕКП        В. Тарасюк


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux