Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.07.2021
Листи НКРЕКП
від 08 червня 2015 р. № 5394/15/61-15
Київ
Лист від 08.06.2015 № 5394/15/61-15 «Щодо надання роз'яснень [про облік електричної енергії]»

Дата розміщення на сайті: 09.06.2015

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ

08.06.2015           № 5394/15/61-15

Щодо надання роз'яснень


ВАТ «Тернопільобленерго»

ЗАТ ХОВП «Медтехніка»

вул. Ватутіна,

м. Хмельницький, 29000

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), розглянула лист ВАТ «Тернопільобленерго» від 23.04.2015 № 1825/34 (далі – лист) щодо надання роз'яснень та на заміну листа Національної комісії регулювання електроенергетики України від 21.08.2009 № 5598/19/17-09 в межах своєї компетенції повідомляє.

Щодо обліку електричної енергії для потреб юридичних осіб та фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28 (далі – ПКЕЕ).

Відповідно до пункту 3.1 ПКЕЕ електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності.

площадка вимірювання - забезпечена точкою вимірювання або точками вимірювання електроустановка або сукупність електроустановок, виключно між якими можливі перетікання електричної енергії технологічними електричними мережами власника електроустановок, у які надходить або з яких віддається електрична енергія (абзац шістедесят третій пункту 1.2 ПКЕЕ)

Згідно з положенням пункту 3.6 ПКЕЕ підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) обліку електричної енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених розділом 6 цих Правил.

Споживання електричної енергії за відповідним тарифом має бути забезпечене окремим обліком.

Окремі площадки вимірювання мають бути забезпечені засобами обліку, які дають можливість організувати розрахунковий облік за відповідним тарифом на всій площадці вимірювання.

При цьому, згідно частин шостої та сьомої пункту 6.1 ПКЕЕ за електричну енергію, що обліковується на окремій площадці вимірювання, розрахунки здійснюються за одним тарифом.

На території споживача за однією адресою відповідно до проектних рішень може бути організовано одну або декілька додаткових (окремих) площадок вимірювання. При цьому проектом має бути виключена можливість приєднання на додаткових (окремих) площадках вимірювання електроустановок або струмоприймачів, не передбачених проектом.

Таким чином, для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців можливе застосування процедури розділу обєкта на виокремленні площадки вимірювання для різних цілей з встановленням окремих приладів обліку на кожній площадці для проведення розрахунків за різними тарифами у відповідні розрахункові періоди.

Щодо обліку електричної енергії для потреб фізичних осіб-населення.

Відносини між споживачами електричної енергії та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (далі – ПКЕЕН).

Відповідно до пункту 9 ПКЕЕН споживання електричної енергії без приладів обліку не допускається, крім випадків передбачених цими Правилами.

У квартирах або інших об'єктах споживача, розташованих за однією адресою, встановлюється один прилад обліку незалежно від кількості господарських будівель.

Згідно з пунктом 12 ПКЕЕН у разі вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку. При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється.

Таким чином, для обліку електричної енергії, спожитої населенням для побутових або інших господарських потреб, може застосовуватися лише один прилад обліку електричної енергії.

Член НКРЕКП           В. Тарасюк

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux