UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин26.03.2019 19:13
версія для друку


НКРЕКП закликає операторів ГРМ до цивілізованої роботи на ринку природного газу


26 березня 2019 року, м. Київ, - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, сьогодні прийняла чергове рішення щодо проведення позапланових перевірок тих самих 20 Операторів газорозподільних систем на предмет донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов за новими зверненнями споживачів.

 

Підставою для прийняття такого рішення стала нова хвиля численних скарг побутових споживачів на дії Операторів ГРМ. 

 

На сьогоднішній день НКРЕКП отримала вже більше 4 тисяч скарг.

 

Зважаючи на це, Регулятор публічно звертається до операторів ГРМ з вимогою дотримуватись у своїй діяльності чинного законодавства та цивілізованих правил роботи на ринку природного газу. 

 

На сьогоднішньому відкритому засіданні НКРЕКП також було розглянуто акти позапланових перевірок ще чотирьох Операторів ГРМ (ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Хмельницькгаз» та ПАТ «Закарпатгаз»), якими зафіксовано вчинення незаконних дій, які полягали у донарахуванні побутовим споживачам додаткових обсягів природного газу.

 

Підставою для проведення позапланових перевірок та в подальшому прийняття рішення про застосування штрафних санкцій були звернення побутових споживачів щодо операторами ГРМ обсягів природного газу, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов.

 

При цьому, на підставі відповідного звернення НКРЕКП Державною регуляторною службою України було надано погодження на проведення такого позапланового заходу контролю.

 

Результатом розгляду порушень, як і попереднім розглядам, було накладення максимально можливих штрафів та зобов’язання до 12 квітня 2019 року здійснити перерахування  обсягів спожитого газу на підставі даних лічильників природного газу побутових споживачів.

 

Наголошуємо, що під час проведення перевірки не перевірялось виконання Операторами ГРМ постанов НКРЕКП від 23.11.2018 «Щодо заборони приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами», що відображено в актах перевірки щодо дотримання Операторами ГРМ вимог законодавства у сфері енергетики та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу.

 

Позиція НКРЕКП щодо накладання штрафу на ПАТ «Івано-Франківськгаз» ґрунтується на законних підставах та заключається в наступному. Дійсно на сьогоднішній день існують заходи щодо забезпечення позову ПАТ «Івано-Франківськгаз», якими зупинено дію постанови НКРЕКП від 23.11.2018 № 1496 «Щодо заборони ПАТ «Івано-Франківськгаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами». Але враховуючи те, що дотримання вимог цієї постанови не перевірялось в ході позапланового заходу контролю, про що свідчить акт перевірки, НКРЕКП законно наклала штраф на підприємство у розмірі 850 тисяч гривень.

 

Регулятор вчергове наголошує, що обсяги питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об’єму газу до стандартних умов,  були враховані при затвердженні граничних обсягів ВТВ та включені НКРЕКП до тарифів операторів ГРМ. Таку ж позицію висловило Міненерговугілля України, яке і здійснювало затвердження граничних обсягів ВТВ.

 

Надважливим фактом є те, що фактичні обсяги ВТВ зазначених операторів ГРМ (до складу яких входять і питомі втрати природного газу при приведенні до стандартних умов), віднесені до собівартості і оплачені споживачами, відповідно до їх же звітності (!), за останні два роки жодного разу не перевищували обсяги ВТВ, які включені до тарифу.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)