UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини02.06.2021 13:05
версія для друку


НКРЕКП прийняла рішення про попередню сертифікацію оператора системи передачі


2 червня 2021 року НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію ПрАТ НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі (ОСП) за моделюю ISO. Воно підтверджує в цілому відповідність ОСП вимогам щодо відокремлення і незалежності та містить вимоги до ОСП щодо виконання заходів, необхідних для прийняття рішення про остаточну сертифікацію.

 

Водночас остаточне рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» буде ухвалено після виконання визначеного переліку заходів та отримання висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

 

Сертифікація оператора системи передачі є підтвердженням його відповідності вимогам Закону України «Про ринок електричної енергії» та Директиви 2009/72/ЄС, імплементація якої входить до міжнародних зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

 

Відокремлення та незалежність оператора системи передачі від конкурентних видів діяльності на ринку електроенергії (зокрема, виробництва, постачання, трейдерської діяльності) є одним із ключових принципів функціонування лібералізованого ринку електроенергії згідно європейського законодавства.

 

Сертифікація ПрАТ «НЕК «Укренерго» – одна з головних передумов інтеграції української енергосистеми до об’єднання енергетичних систем держав – членів Європейського Союзу (ENTSO-E), яка запланована на 2023 рік. Інтеграція до ENTSO-E та об’єднання енергетичного ринку України з єдиним ринком ЄС дозволить посилити енергетичну безпеку та диверсифікувати імпорт/експорт електроенергії.

 


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)