UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини27.05.2021 16:36
версія для друку


Валерій Тарасюк та Ольга Бабій обговорили імплементацію Регламенту REMIT


26 травня Голова Регулятора Валерій Тарасюк та Член Регулятора Ольга Бабій взяли участь в обговоренні питань імплементації в Україні Регламенту (ЄС) №1227/2011 від 25 жовтня 2011 року про доброчесність та прозорість оптових енергетичних ринків (REMIT).

 

Захід, що був організований Проєктом енергетичної безпеки USAID, мав на меті привернення уваги до необхідності якнайшвидшого прийняття законодавчих змін, потрібних для повноцінного впровадження положень REMIT в Україні.

 

Участь в ньому народних депутатів України, представників Делегації ЄС в Україні, Секретаріату Енергетичного Співтовариства (СЕС) та Австрійського енергетичного регулятора E-Control дозволила провести фахове обговорення імплементації REMIT, а також важливості його основних принципів та підходів, направлених на забезпечення доброчесності та прозорості на оптових енергетичних ринках нашої держави.

 

Так, Директор СЕС Янез Копач підкреслив, що проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках» (реєстр.№ 5322), що був розроблений на основі пропозицій СЕС та НКРЕКП, повністю відповідає аcquis communautaire ЄС. Він закликав українських парламентарів найближчим часом розглянути та прийняти цей законопроєкт.

В.Тарасюк та О.Бабій наголосили на важливості якнайшвидшого прийняття цього проєкту Закону, адже він спрямований на попередження зловживань з боку учасників оптових енергетичних ринків та встановлення для них відповідальності за маніпулювання на енергетичних ринках та торгівлю на основі інсайдерської інформації.

 

Представники Регулятора заявили про свою готовність до вчасного впровадження положень вказаного законопроєкту. Вони презентували Дорожню карту з розробки вторинного законодавства на його виконання з урахуванням норм REMIT та Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) №1348/2014 про звітування даних відповідно до REMIT. На сьогодні Регулятор вже розпочав розробку такої нормативно-правової бази на основі кращих міжнародних практик.