Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Валерій Тарасюк та Ольга Бабій обговорили імплементацію Регламенту REMIT
Опубліковано 27 травня 2021 року о 17:15

26 травня Голова Регулятора Валерій Тарасюк та Член Регулятора Ольга Бабій взяли участь в обговоренні питань імплементації в Україні Регламенту (ЄС) №1227/2011 від 25 жовтня 2011 року про доброчесність та прозорість оптових енергетичних ринків (REMIT).

 

Захід, що був організований Проєктом енергетичної безпеки USAID, мав на меті привернення уваги до необхідності якнайшвидшого прийняття законодавчих змін, потрібних для повноцінного впровадження положень REMIT в Україні.

 

Участь в ньому народних депутатів України, представників Делегації ЄС в Україні, Секретаріату Енергетичного Співтовариства (СЕС) та Австрійського енергетичного регулятора E-Control дозволила провести фахове обговорення імплементації REMIT, а також важливості його основних принципів та підходів, направлених на забезпечення доброчесності та прозорості на оптових енергетичних ринках нашої держави.

 

Так, Директор СЕС Янез Копач підкреслив, що проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках» (реєстр.№ 5322), що був розроблений на основі пропозицій СЕС та НКРЕКП, повністю відповідає аcquis communautaire ЄС. Він закликав українських парламентарів найближчим часом розглянути та прийняти цей законопроєкт.

В.Тарасюк та О.Бабій наголосили на важливості якнайшвидшого прийняття цього проєкту Закону, адже він спрямований на попередження зловживань з боку учасників оптових енергетичних ринків та встановлення для них відповідальності за маніпулювання на енергетичних ринках та торгівлю на основі інсайдерської інформації.

 

Представники Регулятора заявили про свою готовність до вчасного впровадження положень вказаного законопроєкту. Вони презентували Дорожню карту з розробки вторинного законодавства на його виконання з урахуванням норм REMIT та Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) №1348/2014 про звітування даних відповідно до REMIT. На сьогодні Регулятор вже розпочав розробку такої нормативно-правової бази на основі кращих міжнародних практик.


 

Під час заходу В.Тарасюк та О.Бабій також домовились про проведення консультацій з Агентством ЄС з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER), що має сприяти створенню в Україні повноцінно функціонуючих конкурентних та ефективних ринків природного газу та електричної енергії.

 

Довідково: Агентство Європейського Союзу з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) з 2011 року виконує конкретні завдання відповідно до REMIT та несе відповідальність за моніторинг оптових ринків енергії ЄС з метою виявлення зловживань, а отже, має великий досвід з цього питання.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux