UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Документи
Головна сторінка  /  Документи  /  Постанови  /  2018 року  /  НКРЕКП, Постанова від 21.12.2018 № 2021 "Про відмову у видачі ліцензії з розподілу електричної енергії ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»"версія для друку


День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 22.12.2018

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

21.12.2018         № 2021

 

Про відмову у видачі ліцензії з розподілу електричної енергії ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 21 грудня 2018 року розглянула заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»  (далі – ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»), код ЄДРПОУ 32789941, про отримання ліцензії з розподілу електричної енергії та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 10 грудня 2018 року, та встановила.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) підставою  для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є, зокрема встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Згідно з пунктом 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 27 грудня 2017 року № 1470 (далі – Ліцензійні умови), ліцензіат зобов’язаний виконувати вимоги цих Ліцензійних умов, а здобувач ліцензії для її одержання – відповідати цим Ліцензійним умовам.

Відповідно до положень пункту 1.5 Ліцензійних умов  здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з виробництва електричної енергії, подає до НКРЕКП заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.

При цьому згідно з положеннями пункту 1.6  Ліцензійних умов, якщо здобувач ліцензії відповідає таким критеріям:

має чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами або розподілу електричної енергії;

має встановлені НКРЕКП тарифи на розподіл/передачу електричної енергії;

не змінює місця провадження господарської діяльності відповідно до чинної ліцензії,

то для отримання нової ліцензії з розподілу електричної енергії здобувач ліцензії до заяви про отримання ліцензії додає скорочений перелік документів, визначений цим пунктом.

Відповідно до наданої ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» Відомості про місця та засоби провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (далі – Відомість) здобувач ліцензії планує провадити діяльність на території м. Новояворівськ, с. Новий Яр,  смт Шкло, с. Окілки, с. Ліс, с. Батоги  та частково на території с. Старичі, с. Верещиця та смт Івано-Франкове Львівської області.

При цьому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 31 липня 2014 року № 1086 ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» затверджено територію здійснення ліцензованої діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами як територію м. Новояворівськ,  смт Івано-Франкове, смт Шкло, с. Новий Яр, с. Ліс, х. Окілки та х. Батоги згідно з переліком місцевих (локальних) електричних мереж, зазначеним у додатку до цієї постанови.

Отже, заявлені здобувачем ліцензії місця провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії не в повній мірі відповідають місцям провадження господарської діяльності відповідно до чинної ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

 Таким чином, здобувач ліцензії до заяви про отримання ліцензії має надати перелік документів, визначений пунктом 1.5 Ліцензійних умов.

Разом з тим здобувачем ліцензії не надано таких документів, передбачених пунктом 1.5 Ліцензійних умов:

копій схем та актів розмежування балансової належності, узгоджених з іншими власниками електричних мереж (ліцензіатами з виробництва, передачі та розподілу електричної енергії та суб’єктами господарювання, електричні мережі яких приєднані одночасно до двох чи більше ліцензіатів);

електронних копій документів на електронному носії, що підтверджують перебування на законних підставах у власності, господарському віданні (щодо державного або комунального майна) або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, здобувача ліцензії засобів провадження господарської діяльності (напругою 6 кВ та вище) (крім тих, що занесені до державних паперових чи електронних інформаційних ресурсів, по яких необхідно вказати реквізити пошуку на відповідному ресурсі);

інформації за підписом керівника здобувача ліцензії про точки комерційного обліку, прилади та автоматизовані системи, що забезпечують комерційний облік електричної енергії на межі розмежування балансової належності між ліцензіатом та іншими власниками електричних мереж (ліцензіатами з виробництва, передачі та розподілу електричної енергії та суб’єктами господарювання, через електричні мережі яких здійснюється прийом та/або віддача електричної енергії від інших ліцензіатів): місце встановлення приладів та автоматизованих систем обліку, їх тип та клас точності, інформація про власників приладів та автоматизованих систем обліку електричної енергії;

розрахунку тарифу на розподіл електричної енергії, здійсненого відповідно до вимог нормативно-правових актів НКРЕКП.

Також звертаємо увагу, що згідно з абзацом третім пункту 1.3 Ліцензійних умов засоби провадження господарської діяльності – система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності, господарському віданні (щодо державного або комунального майна) або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, здобувача ліцензії (ліцензіата) та зазначена у документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії (з урахуванням змін до документів, поданих ліцензіатом в установленому цими Ліцензійними умовами порядку).

При цьому відповідно до положень підпункту 1 пункту 2.3 Ліцензійних умов однією з технологічних умов провадження діяльності з розподілу електричної енергії є належність ліцензіату на праві  власності, господарського відання (щодо державного або комунального майна) або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, засобів провадження господарської діяльності.

Згідно з наданою ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» Відомістю здобувач ліцензії планує провадити ліцензовану діяльність з використанням об’єктів системи розподілу електричної енергії, що перебувають у його власності.   

Відповідно до статті 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Разом з тим згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна від 17 грудня 2018 року, а саме Відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, заявлені ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» засоби провадження, зокрема ТП-24, ТП-25, ТП-27, перебувають в управлінні ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» на підставі договору управління майном  від 24 вересня 2018 року, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – АРМА).

При цьому згідно з ухвалою Солом’янського районного суду міста Києва від 12 червня 2018 року у справі № 760/14541/18 на єдиний майновий комплекс ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»  накладено арешт із тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження, користування на майно, зокрема на заявлені  ТП-24, ТП-25, ТП-27, та передано АРМА  в управління в порядку, визначеному чинним законодавством України, оскільки вони перебувають в управлінні ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М».

Разом з тим відповідно до статті 317 ЦК України  власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. При цьому власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (частина перша статті 319 ЦК України).

Ураховуючи вищевикладене, ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»  на сьогодні не має у розпорядженні та користуванні, які є невід’ємними складовими права власності, заявлених засобів провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії.

Таким чином, ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК»  не відповідає вимогам  абзацу третього пункту 1.3, підпункту 1 пункту 2.3 Ліцензійних умов щодо наявності у здобувача ліцензії заявлених засобів провадження господарської діяльності на праві власності, господарського відання (щодо державного або комунального майна) або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Крім того, форми поданих ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» заяви про отримання ліцензії та Відомостей не відповідають формам, наведеним у додатках 1 та 2 до Ліцензійних умов.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Отже, якщо ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з розподілу електричної енергії, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати документи, що підтверджують відповідність ТЗОВ НВП «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» вимогам абзацу третього пункту 1.3, підпункту 1 пункту 2.3 Ліцензійних умов та надати заяву про отримання ліцензії та Відомості про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії за встановленими Ліцензійними умовами формами, передбаченими додатками 1 та 2 до Ліцензійних умов. 

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та  Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЕНЕРГІЯ-НОВОЯВОРІВСЬК» (код ЄДРПОУ 32789941) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у зв’язку з встановленням невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

 

Голова НКРЕКП               О.Кривенко

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)