UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



Документи
Головна сторінка  /  Документи  /  Постанови  /  2017 року  /  НКРЕКП, Постанова від 29.08.2017 № 1054 "Про відмову ПРАТ "ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО" у видачі ліцензії на постачання електричної енергії"



версія для друку


День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 30.08.2017

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАНОВИ

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

29.08.2017                   № 1054

 

Про відмову  ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» у видачі ліцензії на постачання електричної енергії

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), на засіданні НКРЕКП, яке проводилось у формі відкритого слухання, 29 серпня 2017 року розглянула питання про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» (далі – ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО», Товариство), код ЄДРПОУ 00131529.

На підставі заяви ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» про отримання ліцензії з постачання електричної енергії від 17 серпня 2017 року, поданої до НКРЕКП 18 серпня 2017 року, та доданих до неї документів НКРЕКП встановила таке.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон про ліцензування) ліцензуванню підлягає діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон).

Статею 8 Закону визначено, що господарська діяльність з постачання електричної енергії споживачу провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії.

Згідно із пунктом 13 Розділу XVII «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом підлягають анулюванню не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом. До анулювання зазначених ліцензій діяльність з постачання електричної енергії провадиться на підставі чинних ліцензій, що були видані до дня набрання чинності цим Законом.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 8 Закону про ліцензування у разі зміни згідно з цим Законом назви виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, яка не призводить до зміни предмета такої діяльності, відповідні ліцензійні умови надалі поширюються на такий вид діяльності. Ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності продовжують діяти.

Пунктом 1 частини третьої статті 13 Закону про ліцензування встановлено, що підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є, зокрема, встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Так, згідно з пунктом 1.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики

та комунальних послуг, від 13 квітня 2017 року № 504 (далі – Ліцензійні умови), здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську  діяльність з постачання електричної енергії, подає до НКРЕКП заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.

За наявною в НКРЕКП  інформацією ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» здійснює господарську діяльність на підставі ліцензії серії АГ № 500338 з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, яка була видана відповідно до постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 10 вересня 1996 року № 77 та переоформлена відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 10 березня 1999 року № 322 та від 26 серпня 2005 року № 724 (із змінами, внесеними постановою НКРЕКП від 24 грудня 2015 року № 3045), бланк якої було замінено на бланк ліцензії єдиного зразка.

Згідно із підпунктом 1 пункту 2.4 Ліцензійних умов, енергопостачальники, що здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, мають, зокрема, провадити ліцензовану діяльність лише на закріпленій території.

При цьому відповідно до підпункту 3 пункту 1.5 Ліцензійних умов, якщо здобувач ліцензії має намір провадити господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, він має надати відомість про місця провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії. Проте, ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» відомість про місця провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії не надано.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону про ліцензування у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Таким чином, якщо ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» має намір провадити господарську діяльність з постачання електричної енергії на підставі нової ліцензії, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме подати відповідно до статті 16 Закону про ліцензування заяву про анулювання діючої ліцензії з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та звернутися до НКРЕКП із заявою про отримання ліцензії та документами, передбаченими пунктами 1.4 – 1.6 Ліцензійних умов.

У зв’язку із зазначеним Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 00131529) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії у зв’язку з невідповідністю здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП                                             Д.Вовк





   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)