Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Участь громадськості у процесі формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення
Опубліковано 18 березня 2019 року о 12:59

Дата оновлення: 13.08.2020

НКРЕКП забезпечує прозорість процесу формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Так, НКРЕКП зобов'язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів.

Крім того, на офіційному вебсайті НКРЕКП розміщуються постанови про встановлення тарифів на вищезазначені послуги та структури, які додаються до них, по кожному ліцензіату НКРЕКП, якому такі тарифи встановлено.

Також звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі – Закон) НКРЕКП забезпечує відкритість своєї діяльності, зокрема, шляхом інформування громадськості про плани та результати своєї роботи, проведення громадських обговорень та громадських слухань.

На сьогоднішній день проводяться відкриті обговорення проектів рішень НКРЕКП з питань встановлення цін (тарифів), схвалення/затвердження інвестиційних програм згідно з Порядком проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 (далі – Порядок № 866). Відповідно до норм Порядку № 866 споживачі, представники громадськості мають право надавати свої зауваження та пропозиції до тарифів ліцензіатів НКРЕКП, які в обов'язковому порядку розглядаються у рамках відкритих обговорень.

Водночас, відповідно до частини другої статті 14 Закону засідання НКРЕКП проводяться у формі відкритих слухань. Згідно з частиною третьої цієї статті у відкритих слуханнях мають право брати участь представники суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, організацій, що представляють інтереси споживачів, громадських організацій, засобів масової інформації та інші заінтересовані особи.

Таким чином, на сьогоднішній день на законодавчому рівні закріплені механізми прозорого, об'єктивного, відкритого та економічно обґрунтованого процесу формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для ліцензіатів НКРЕКП, забезпечена можливість участі громадськості у цьому процесі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux