Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Зміна постачальника електричної енергії
Опубліковано 17 лютого 2022 року о 13:00

На виконання Закону України «Про ринок електричної енергії» було змінено чинні на сьогодні засади регулювання взаємовідносин між споживачами електричної енергії та електропостачальниками та запроваджено нову конкурентну модель ринку електричної енергії, якою передбачено можливість вільного вибору споживачем електропостачальника.

Порядок зміни електропостачальника визначений розділом IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (із змінами).

Однією з істотних умов договору про постачання електричної енергії споживачу є порядок зміни електропостачальника.

Жодне положення договору постачання електричної енергії споживачу не має створювати обмежень права споживача на зміну електропостачальника. Крім того, договір не може містити положення, що накладають додаткові фінансові зобов'язання на споживача, який здійснює зазначене право. В іншому разі таке положення вважається недійсним з моменту укладення договору.

При цьому, важливою умовою для реалізації права на вільний вибір електропостачальника є наявність у споживача укладеного з оператором системи договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

Зміна електропостачальника споживачем здійснюється на безоплатній основі.

У разі вибору споживачем іншого електропостачальника згода попереднього електропостачальника на припинення з ним договору про постачання електричної енергії споживачу не потребується.

До припинення дії договору постачання електричної енергії споживачу попередній електропостачальник зобов'язаний забезпечувати постачання електричної енергії споживачу на умовах чинного договору.

Зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена у строк не більше трьох тижнів з дня повідомлення таким споживачем про намір змінити електропостачальника.

Процес зміни споживачем електропостачальника забезпечується суб'єктами (учасниками) ринку електричної енергії та учасниками роздрібного ринку електричної енергії, які задіяні у процесі зміни електропостачальника та забезпечують зміну та інформаційний обмін під час такої зміни на безоплатній основі.


НЕОБХІДНІ ДІЇ СПОЖИВАЧА ДЛЯ ЗМІНИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИКА:

 • надання заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії обраному електропостачальнику на умовах обраної комерційної пропозиції та документи, визначені Правилами роздрібного ринку;
 • отримання підтвердження щодо початку процедури зміни електропостачальника (або у випадку відсутності можливості зміни електропостачальника отримання від нового електропостачальника повідомлення про неможливість здійснення зміни з наданням відповідного обґрунтування та рекомендацій);
 • отримання від попереднього електропостачальника не пізніше ніж за 5 календарних днів до закінчення строку дії договору про постачання електричної рахунку за електричну енергію, сформованого на підставі прогнозних даних комерційного обліку;
 • зняття в присутності споживача та/або оператора системи фактичних показів засобу (засобів) вимірювальної техніки;
 • здійснення взаємних розрахунків з попереднім електропостачальником (протягом 5 робочих днів з дати отримання остаточного рахунку).

Варто зауважити, що не пізніше ніж за 3 календарні дні до дати зміни електропостачальника споживач може зупинити процес зміни електропостачальника.

Новий електропостачальник на запит споживача повинен повідомляти його про етапи виконання процедури зміни електропостачальника. Датою зміни електропостачальника вважається дата зміни записів у реєстрах груп споживачів електропостачальників.

Споживач має право протягом 14 календарних днів після зміни електропостачальника ініціювати процедуру переходу до іншого електропостачальника без оплати штрафних санкцій за передчасне розірвання договору.

!!! За необхідності та на вимогу споживача (у разі технічної можливості адміністратора комерційного обліку) зміна постачальника здійснюється у строк, що менший за 21 день, зокрема у разі використання електронної програмної платформи ведення реєстрів точок комерційного обліку електропостачальників. У разі якщо у жодної зі сторін немає заперечень щодо даних комерційного обліку, такий перехід здійснюється протягом 1 години робочого дня отримання адміністратором комерційного обліку запиту на зміну постачальника.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux