Меню
Повідомити про корупцію
Опубліковано 27 липня 2017 року о 17:20

Дата оновлення: 10.06.2026

Відповідно до ч. 2 ст. 532 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону, які можуть бути перевірені.

Так, абзацами 6 та 11 частини 1 статті 1 Закону передбачено такі види правопорушень:

  • корупційне правопорушення – діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (зокрема, відповідно до примітки до ст. 45 КК України корупційними кримінальними правопорушеннями вважаються кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 354, 364, 3641, 3652, 368, 3683, 3684, 3685, 369, 3692 КК України);
  • правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;
  • інші порушення Закону – це порушення встановлених Законом вимог, заборон та обмежень, які не підпадають під корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та за які особа може нести дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У разі якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не відповідає вимогам Закону та не містить інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, його подальший розгляд здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян», про що у триденний строк інформується особа, яка здійснила повідомлення.

Таким чином, у разі коли Вам стали відомі фактичні дані, які підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» посадовою особою апарату або територіальних органів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (якщо така інформація стала Вам відома у зв’язку з трудовою, професійною, господарською, науковою діяльністю, проходженням служби чи навчання або участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання), просимо повідомити про це каналами:

  • «Єдиний портал повідомлень викривачів» Національного агентства з питань запобігання корупції за посиланням: https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/
  • спеціальна захищена ІР-лінія (044) 204-70-58.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux