Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Відбувся круглий стіл на тему: «Соціальний захист людей похилого віку»
Опубліковано 28 вересня 2020 року о 17:1428 вересня 2020 року в рамках плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Соціальний захист людей похилого віку» за участі народних депутатів України, представників центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Національної служби здоров’я України, сторін соціального діалогу, громадських організацій, наукових установ тощо. Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представляла Член НКРЕКП Ольга Бабій. Зустріч відбулася в онлайн форматі.

 

 

Ольга Бабій доповіла про роль Регулятора у здійсненні соціального захисту населення, механізми забезпечення доступності та відшкодування витрат, пов'язаних із заходами доступності комунальних послуг, ґрунтуючись на досвіді країн ЄС, стан справ із доступністю комунальних послуг у 2020 році.

 

Необхідно зазначити, що за результатами проведеного аналізу, НКРЕКП бачить, що однією з основних проблем для вразливих верств населення є доступність комунальних послуг. На сьогодні частка витрат на послуги постачання теплової енергії від середньомісячного доходу домогосподарства становить 11 %, в той час як для людей похилого віку такий показник становить близько 25 %, що є критично великим рівнем.


В такій ситуації поряд із наданням субсидій саме впровадження заходів з енергоефективності як з боку населення так і ліцензіатів НКРЕКП, налагодження комунікації між надавачем комунальної послуги та споживачем має стати основою для зниження фінансового тягаря для населення.