Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Важлива інформація для споживачів та інших учасників роздрібного ринку електричної енергії щодо мінімізації негативного впливу на стан розрахунків за електричну енергію в період дії карантину, пов’язаного із запобіганням виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території України
Опубліковано 15 квітня 2020 року о 15:38Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено карантин з 12 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року на всій території України .


При цьому,  електропостачальникам заборонено здійснювати припинення/зупинення надання послуг електропостачання споживачам, віднесеним до категорії «побутовий  споживач» згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», а також нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни.

 

Для послаблення кризових явищ, які можуть виникнути внаслідок таких обмежень,  в країні має бути збережено функціонування інфраструктурних ключових галузей економіки таких як транспорт, енергетика, зв’язок.

 

На сьогодні НКРЕКП отримує численні звернення від постачальників, які виконують функції постачальників  універсальних послуг та операторів системи розподілу щодо зменшення надходження грошових коштів від споживачів за спожиту електричну енергії в період дії карантину пов’язаного із запобіганням виникненню та розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19 на території України (далі – період дії карантину).

 

Слід звернути увагу, що скорочення фінансування призведе до невиконання, або виконання в неповному обсязі, планових та аварійних ремонтів електричних мереж, погіршення їх технічного стану, автоматичного відключення аварійних ділянок, та технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів.

 

У зв’язку з цим НКРЕКП звертається до всіх учасників роздрібного ринку щодо необхідності взаємного виконання  умов договорів:

 •  з боку ліцензіатів – безперервного розподілу та постачання електричної енергії, 
 •  з боку споживачів –  дотримання  порядку оплати за електричну енергію  та здійснення передачі даних про фактичні покази засобів обліку всіма зручними способами, передбаченими операторами системи розподілу та електропостачальниками.

 

Такі дії учасників роздрібного ринку електричної енергії сприятимуть збереженню цілісності енергосистеми України, забезпечать можливість безперервно постачати електричну енергію споживачам.

 

Зі свого боку Регулятор також вживає заходів для збереження відносин сторін у межах правового поля. Так, 08 квітня 2020 року Комісія прийняла постанову № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Постанова).

 

Відповідно до пункту 4 Постанови електропостачальники, що виконують функції постачальників універсальних послуг, мають:

 •  організувати роботу пересувних пунктів прийому платежів від споживачів у населених пунктах, з якими зупинено регулярне та нерегулярне перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
 •  провести відповідну роз’яснювальну роботу для всіх категорій споживачів на своїх вебсайтах, сторінках ліцензіатів у соціальних мережах, у засобах масової інформації щодо можливості здійснення оплати в пересувних пунктах прийому платежів, здійснення оплати онлайн та необхідності передачі показників засобів обліку всіма способами, передбаченими операторами системи розподілу та електропостачальниками.

 

Також, пунктом 7 Постанови встановлено, що споживачі мають вживати вичерпних заходів з оплати електричної енергії та інших послуг, отриманих на ринку електричної енергії відповідно до договорів. У разі технічної чи економічної неможливості здійснення оплати, яка виникла у зв’язку із дією карантину та обмежувальних заходів, повідомляти (з наданням відповідного обґрунтування) про це постачальника та, з метою попередження негайного відключення, після закінчення періоду дії карантину ініціювати укладення графіка погашення заборгованості відповідно до пункту 4.24 розділу IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux