Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Щодо погодження ОСР з індивідуальними побутовими споживачами дозволеної (договірної) потужності на рівні 3 кВт або 5 кВт
Опубліковано 28 серпня 2021 року о 10:05

У зв’язку з надходженням до НКРЕКП звернень від індивідуальних побутових споживачів щодо маніпуляцій з боку операторів системи розподілу (далі – ОСР) під час погодження дозволеної (договірної) потужності та з метою їх захисту в частині не здійснення з боку ОСР обмеження потужності нижче 5 кВт, Регулятор повідомляє наступне.

На засіданні Комісії 17.03.2021 прийнято постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» № 475 (далі – Постанова № 475). Зазначеною постановою затвердили зміни, до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312 (далі – ПРРЕЕ), зокрема пунктом 2.4.2 глави 2.4 розділу ІІ ПРРЕЕ встановлені особливості визначення ОСР дозволеної (договірної) потужності на об’єктах індивідуальних побутових споживачів у разі наявності проєктної документації електрозабезпечення об'єкта та в разі її відсутності.

Внесені зміни до нормативно-правових актів НКРЕКП впорядковують відносини щодо договірної потужності, на об’єктах індивідуальних побутових споживачів та забезпечують захист їх прав у частині не здійснення з боку ОСР обмеження потужності на їх об’єктах нижче 5 кВт.

Таким чином, визначається мінімальна електрична потужність необхідна для забезпечення об’єкта індивідуального побутового споживача на рівні 5 кВт.

Так, відповідно до зазначеної Постанови № 475, ОСР мають до 01.01.2022 погодити дозволену (договірну) потужність з індивідуальним побутовими споживачами шляхом надсилання Повідомлення за формою встановленою в додатку 15 до ПРРЕЕ.

Необхідно зазначити, що відповідно до внесених до пункту 2.4.2 розділу ІІ ПРРЕЕ змін, дозволена (договірна) потужність визначається та не може бути обмежена ОСР на рівні нижче встановленої в проєктній документації електрозабезпечення об'єкта. Крім цього, дозволена (договірна) потужність зазначається в паспорті точки розподілу, що є невід’ємним додатком до договору про розподіл електричної енергії. Зазначена інформація також фіксується в особовому рахунку споживача.

При цьому, у разі відсутності інформації про узгоджену потужність у договорі про розподіл (особовому рахунку), проєктній документації дозволена (договірна) потужність об’єкта індивідуального побутового споживача встановлюється та не може бути обмежена ОСР на рівні нижче 3 кВт, з подальшим приведенням її протягом двох років за результатами виконання ОСР відповідних заходів інвестиційної програми до рівня не нижче 5 кВт. 

Для індивідуальних побутових споживачів, приєднаних до зовнішніх електричних мереж загального призначення, які за технічними характеристиками можуть забезпечити розподіл електричної енергії на рівні 5 кВт, ОСР встановлює дозволену потужність таких об’єктів на рівні не нижче 5 кВт.

Варто зауважити, що з індивідуальними побутовими споживачами, які проживають в багатоквартирних будинках, ОСР погоджують дозволену потужність за результатом узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж з балансоутримувачем за відповідним Актом, відповідно до якого саме балансоутримувач несе відповідальність перед споживачами за належний технічний стан та/або допущення перевищення споживачами потужності. Водночас, з дня набрання чинності Постановою № 475, ОСР не має права обмежувати дозволену (договірну) потужність для індивідуальних побутових споживачів, які проживають в багатоквартирних будинках на рівні, нижче 3 кВт.

НКРЕКП застерігає ОСР, що дозволена (договірна) потужність, що була погоджена сторонами, зокрема, договором про розподіл електричної енергії та/або зазначена в особистому кабінеті споживача, в паспорті точки розподілу або визначена проєктом електрозабезпечення об'єкта на рівні, що перевищує 5 кВт, не може бути зменшена в рамках виконання заходів, передбачених Постановою № 475. Тобто, якщо індивідуальні побутові споживачі за погодженням з ОСР в рамках договірних умов (у тому числі шляхом опломбування ввідного пристрою певного номіналу) використовують дозволену (договірну) потужність на рівні більше ніж 5 кВт за умови відсутності проєкту електрозабезпечення об’єкта, ОСР погоджують з такими споживачами дозволену (договірну) потужність на рівні, що використовується. Крім цього, у разі відсутності проєкту електрозабезпечення об’єкта та опломбованого в установленому порядку комутаційного апарату (автоматичного вимикача) на об’єкті індивідуального побутового споживача, ОСР погоджують з такими споживачами дозволену (договірну) потужність на рівні не нижче 5 кВт, за умови узгодження за відповідним Актом з балансоутримувачем.

Слід також зазначити, що упорядкування договірної (дозволеної) потужності з мешканцями багатоквартирного житлового будинку на рівні 3 – 5 кВт, до моменту узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж з балансоутримувачем, не несе собою необхідність здійснювати ОСР заміну технічних характеристик засобів обмеження потужності квартир в багатоквартирних житлових будинках.

Так, в рамках виконання заходів передбачених Постановою № 475 для індивідуальних побутових споживачів, які проживають в багатоквартирних житлових будинках, у разі відсутності проєкту електрозабезпечення, ОСР до 01.01.2022 забезпечує та надсилає на погодження, за формою встановленою в додатку 15 до ПРРЕЕ, Повідомлення про погодження договірної (дозволеної) потужності на рівні не нижче 3 кВт.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux