Голова НКРЕКП Юрій Власенко та член Комісії Роман Шикеринець взяли участь у Трансатлантичному саміті з питань газової безпеки, що відбувся у Вашингтоні, в Інституті миру імені Дональда Дж. Трампа, під головуванням міністра внутрішніх справ США Дуга Бергума та заступника голови Національної ради з питань енергетичної домінації, міністра енергетики США Кріса Райта.
Саміт об’єднав урядовців і лідерів галузі з багатьох країн для предметної розмови про те, як зробити постачання газу до Європи більш безпечним, диверсифікованим і стійким. Ключова мета — зменшення залежності від російських енергоресурсів та посилення трансатлантичної співпраці, зокрема через збільшення поставок американського скрапленого природного газу до країн Східної Європи.
У центрі уваги учасників саміту - практичні рішення щодо розширення інфраструктури, підвищення стійкості газових систем, розвитку довгострокових контрактів і залучення інвестицій.
Юрій Власенко зазначив, що для України питання газової безпеки — це не лише економіка, а й складова національної стійкості, і держава зацікавлена у розширенні довгострокового партнерства зі США та країнами Європи для формування стабільного, передбачуваного та диверсифікованого ринку природного газу в регіоні.
Участь НКРЕКП спільно з представниками Міністерства енергетики України у саміті підтверджує активну позицію України щодо інтеграції до європейського енергетичного простору та зміцнення стратегічного трансатлантичного партнерства.

