Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Регулятор заявляє про недопустимість встановлення окремими судами тарифів з розподілу електроенергії для певних обленерго
Опубліковано 22 липня 2021 року о 13:23

Регулятор вже інформував про можливі зловживання оператора системи розподілу АТ «Вінницяобленерго» щодо штучного збільшення обсягів витрат електричної енергії з метою завищення рівнів відповідних тарифів. У той же час, СБУ вказала на незаконне споживання великих обсягів електричної енергії у м. Вінниця, де також фігурує АТ «Вінницяобленерго».

22 червня 2021 року Сьомий апеляційний адміністративний суд (м.Вінниця), розглянувши апеляційну скаргу Регулятора, залишив без змін судове рішення Вінницького окружного адміністративного суду під головуванням судді Чернюк А.Ю. від 12 жовтня 2020 року, яким була скасована постанова НКРЕКП про визначення розміру прогнозованих технологічних витрат електроенергії на 2020 рік для АТ «Вінницяобленерго». Фактично суд зобов’язав Комісію збільшити обсяг цих витрат у структурі тарифу на суму близько 50 млн грн, що в кінцевому випадку має бути додатково сплачена споживачами Вінницької області.

Слід зазначити, що окрім АТ «Вінницяобленерго» до подібних спроб перерахувати тарифи з розподілу електроенергії через позови до суду вдавались й інші підприємства групи «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина.

Так, 26 листопада 2020 року Луганський окружний адміністративний суд (м.Сєвєродонецьк) під головуванням судді Кисельової Є.О. задовольнив позов ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» до Регулятора по аналогічній справі. 16 березня 2021 року Перший апеляційний адміністративний суд (м.Краматорськ) залишив судове рішення першої інстанції без змін.

А 10 грудня 2020 року Сумський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевченко І.Г. задовольнив аналогічний позов АТ «Сумиобленерго» до Регулятора. 30 березня 2021 року Другий апеляційний адміністративний суд (м.Харків) залишив судове рішення першої інстанції без змін.

НКРЕКП зазначає, що судами невірно встановлено обставини по згаданим справам, неправильно досліджено та оцінено докази, порушено норми матеріального та процесуального права, а резолютивні частини рішень цих судів ідентичні, з однаковими помилками, і у нас немає сумніву, що Верховний Суд України їх скасує.

Крім того, Регулятор вважає неприйнятним, що в порушення норм Конституції України органи судової влади втручаються у виключну компетенцію НКРЕКП, передбачену Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», та перебирають на себе повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії.

Створюються небезпечні для галузі прецеденти, коли оператори системи розподілу електроенергії через суди домагаються збільшення тарифів на розподіл, що дозволить їм отримувати надприбутки за рахунок споживачів цілих областей України.

НКРЕКП як енергетичний регулятор, що покликаний забезпечувати баланс інтересів усіх учасників ринку електричної енергії, в частині встановлення тарифів на послугу з розподілу електроенергії «обленерго» діятиме виключно виходячи з цих принципів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux