Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Регулятор інформує: КМУ забезпечив безперебійне електропостачання бюджетним установам, які не встигли вчасно обрати постачальника
Опубліковано 01 квітня 2021 року о 08:02У відповідь на численні звернення споживачів електричної енергії НКРЕКП повідомляє, що Кабінет Міністрів України включив постачання електричної енергії постачальникам універсальних послуг бюджетним установам, за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України, затвердженого постановою КМУ від 20 березня 2020 р. № 225.

 

Проект відповідних змін до згаданої постанови КМУ, розроблений за участю НКРЕКП, був прийнятий 31 березня 2021 року під час засідання Уряду.

 

НКРЕКП вітає внесення таких змін, оскільки вони спрямовані на захист прав споживачів електричної енергії. Зокрема, бюджетні установи, в тому числі лікарні, які не встигли обрати електропостачальника і у яких 1 квітня 2021 року завершується термін постачання електричної енергії від постачальника «останньої надії», продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв.

Прийняті зміни надають право таким установам, без проведення тендерних процедур із закупівлі електроенергії, укладати договори на постачання електроенергії за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території.