Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Про ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом
Опубліковано 16 грудня 2016 року о 14:59У зв’язку з численними зверненнями щодо питання ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє наступне.

 

Відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг відповідно до законів, зокрема Закону України «Про природні монополії», «Про електроенергетику», «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», та інших актів законодавства, що регулюють відносини у відповідних сферах.

 

Одним із засобів державного регулювання НКРЕКП є ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері енергетики.

 

При цьому, єдиний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлений Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон про ліцензування). Так, відповідно до статті 7 Закону про ліцензування, ліцензуванню підлягає господарська діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про електроенергетику".

 

Одночасно статтею 13 Закону України «Про електроенергетику» (далі - Закон про електроенергетику), встановлено, що НКРЕКП видає ліцензії на провадження діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії, здійснення функцій гарантованого покупця, здійснення функцій системного оператора, здійснення функцій оператора ринку. При цьому слід відмітити, що Законом про електроенергетику не передбачено ліцензування господарської діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

 

На виконання вимог законів НКРЕКП здійснюється розробка проекту постанови про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері електроенергетики, зокрема ліцензійних умов з постачання електричної енергії.

 

Одночасно наголошуємо, що статтею 7 Закону про ліцензування до внесення Законом України від 22.09.2016 № 1540 змін до цієї статті було встановлено, що діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про електроенергетику", крім діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом (постачання незалежним електропостачальником).

 

Отже, з урахуванням положень статті 8 Закону про ліцензування ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом вважаються недійсними з дня набуття чинності Закону про ліцензування.

 

При цьому звертаємо увагу, що статтею 20 Закону про ліцензування встановлено, що у разі відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, відповідальність за провадження такої господарської діяльності без ліцензії не застосовується.

 

Лист НКРЕКП від 16.12.2016 № 13566/21.2/7-16 щодо ліцензування діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом див. тут. 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux