Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Порядок формування тарифів на теплову енергію, що виробляється та постачається за допомогою систем автономного теплопостачання
Опубліковано 23 червня 2021 року о 14:41

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

  

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про  оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови   НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, що виробляється та постачається за допомогою систем автономного   теплопостачання»

Відповідно  до статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює   державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» для   ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг Національна комісія, що здійснює державне   регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП,   Регулятор), зокрема, розробляє і затверджує порядки (методики)   формування, розрахунку та встановлення державних регульованих цін і   тарифів для суб'єктів природних монополій у сферах енергетики та   комунальних послуг, а також для інших суб'єктів господарювання, що   провадять діяльність на ринках у сферах енергетики та комунальних   послуг, якщо відповідні повноваження надані Регулятору Законом.

 Відповідно до статті 16 Закону України «Про теплопостачання» до повноважень НКРЕКП, належить зокрема:

 • розробка методик розрахунків тарифів на виробництво теплової енергії та плати за її транспортування та постачання;
 •  забезпечення проведення єдиної тарифної політики у сфері теплопостачання;
 •  розроблення  і затвердження методології (порядку) формування тарифів на теплову   енергію у сфері теплопостачання для суб’єктів природних монополій та   суб’єктів господарювання на суміжних ринках.

Крім  того, відповідно до Закону України «Про природні монополії» НКРЕКП має  право приймати з питань, що належать до її компетенції,   нормативно-правові акти, контролювати їх виконання.

03.12.2020  Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до   деяких законів України щодо впорядкування надання житлово-комунальних   послуг» № 1060-IX  (Закон № 1060), дія якого спрямована на удосконалення норм і положень  чинного законодавства, що регулює процес надання та споживання  житлово-комунальних послуг, їх оплати, формування та встановлення  цін/тарифів на комунальні послуги, а також вирішення питання  врегулювання перехідного періоду у сфері житлово-комунальних послуг в  умовах введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги».  Зазначений Закон набрав чинності 1 травня 2021 року.

Законом № 1060, зокрема внесені зміни до Закону України «Про теплопостачання» в частині визначення повноважень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється за допомогою систем автономного теплопостачання, суб’єктам господарювання.

З  урахуванням зазначеного з метою забезпечення проведення єдиної тарифної  політики у сфері теплопостачання та необхідності приведення   міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх   нормативно-правових актів у відповідність із Законом №1060, НКРЕКП   розроблено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанову НКРЕКП  «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, що  виробляється та постачається за допомогою систем автономного  теплопостачання» (проєкт постанови).

Проєкт постанови визначає  окремий порядок розрахунку тарифів на теплову енергію, що виробляється  та постачається за допомогою систем автономного теплопостачання, які  перебувають у власності або в користуванні суб'єктів господарювання у  сфері теплопостачання та пропонується до застосування органами, уповноваженими встановлювати такі тарифи.

Проєкт  постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом   його впливу та обргунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі   Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/2021/pr_130/pr_130-2021.zip .

Зауваження  та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проєкту рішення, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та/або  електронному вигляді у форматах doс, docx за формою згідно з додатком 1  до Порядку   проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних   послуг,  затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, на адресу:  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: levandovskiy@nerc.gov.ua та приймаються до 12.07.2021 (включно). 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux