Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект регуляторного акта – зміни до Кодексу газорозподільних систем
Опубліковано 14 вересня 2016 року о 17:54 

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту регуляторного акта – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Кодексу газорозподільних систем» 

 

Метою прийняття акта є виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу» щодо формування Планів розвитку газорозподільних систем.

 

На сьогодні Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 (далі – Кодекс), визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, але не визначає всі аспекти операційної роботи Оператора ГРМ в частині формування Планів розвитку газорозподільних систем ліцензіатами.

 

Публічність процесу формування ліцензіатами Планів розвитку газорозподільних систем є одним із ефективних інструментів впливу громадськості на цей процес:

 

по-перше, для поліпшення якості надання послуг ліцензіатами (громадськість має можливість оцінити необхідність та інші показники тих чи інших заходів, виконання яких передбачається проектами Планів розвитку газорозподільних систем, ініціювати включення до складу Планів розвитку газорозподільних систем заходів, які на обґрунтовану думку громадськості, необхідно виконати у прогнозному періоді);

 

по-друге, підвищення ефективності процесу формування Планів розвитку газорозподільних систем.

 

У зв’язку з цим, виникла необхідність внесення змін до Кодексу. Запропонований регуляторний акт визначає такі комунікативні механізми:

 

- інформування громадськості шляхом оприлюднення проектів Планів розвитку газорозподільних систем ліцензіатів;

 

- доступ громадськості до проектів  Планів  розвитку газорозподільних систем ліцензіатів;

 

- громадський контроль над формуванням Планів розвитку газорозподільних систем, який є дієвим і незалежним механізмом у боротьбі з корупцією і непрофесійністю;

 

- безпосередню участь представників громадськості при розгляді пропозицій стосовно проектів Планів розвитку газорозподільних систем та у прийнятті відповідних рішень.

 

Крім того, формування Планів розвитку газорозподільних систем ліцензіатів з розподілу природного газу  здійснюється відповідно до Кодексу, положеннями якого не визначений, зокрема механізм оприлюднення проектів Планів розвитку газорозподільних систем ліцензіатів.

 

У зв’язку із зазначеним вище, НКРЕКП розроблено проект постанови «Про затвердження Змін до Кодексу газорозподільних систем».

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адреси:

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Kozhevnikov@nerc.gov.ua;

 

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11; e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

Проект регуляторного акта, аналіз регуляторного впливу та порівняльна таблиця оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua в мережі Інтернет. Заархівований файл pr_155.zip скачати тут.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 17.10.2016 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

14.09.2016

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux