Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії
Опубліковано 23 вересня 2020 року о 17:03НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії»

 

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що проводилося у формі відкритого слухання 23.09.2020 схвалено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта – постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії» (зміни до постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175).

 

Порядком встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175 (Порядок), визначено процедуру встановлення та детальний механізм розрахунку тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, у тому числі за умови переходу на стимулююче тарифоутворення.

 

Відповідно до пункту 5.10. глави 5 Порядку базові рівні операційних неконтрольованих витрат (витрати, на які ліцензіат не має безпосереднього впливу) для першого року першого регуляторного періоду встановлюються на рівні відповідних витрат, передбачених останньою затвердженою структурою тарифів.

 

З метою коректного врахування в тарифах на послуги з розподілу електричної енергії (за умови переходу на стимулююче тарифоутворення) розміру складових операційних неконтрольованих витрат: «на послуги оператора системи передачі», «на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління», «на послуги оператора ринку (на здійснення фіксованого платежу за участь на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку та на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку)» та «відрахування коштів первинним профспілковим організаціям», пропонується удосконалити деякі положення Порядку, а саме пункт 5.9 глави 5 щодо визначення прогнозованих операційних неконтрольованих витрат на рік t та підпункт 3 пункту 6.1 глави 6 щодо визначення уточнених операційних неконтрольованих витрат за рік t-1.

 

Також, з метою уникнення неоднакового тлумачення норм Порядку пропонується у пункті 5.4 глави 5 щодо розрахунку прогнозованих операційних контрольованих витрат з розподілу електричної енергії уточнити визначення складової «фонд оплати праці у році t-1» (ФОПn t-1), а також врахувати технічні правки, у тому числі у додатках до Порядку.

 

З огляду на зазначене, НКРЕКП було розроблено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, - постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії».

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет /storage/app/uploads/public/61a/e97/b14/61ae97b1408e2793494397.zip .

 

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 05.10.2020 (включно) у письмовому та електронному вигляді.

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та електронному вигляді у форматах doc (docx) та PDF за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, які слід надсилати на адреси: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; email: Kirilenko@nerc.gov.ua . Контактна особа: Кириленко Ірина Павлівна, тел. (044) 204-48-88.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

23.09.2020


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux