Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг
Опубліковано 26 березня 2021 року о 15:00НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг»

 

Відповідно до законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про ринок електричної енергії» НКРЕКП здійснює державне регулювання ринку електричної енергії.

 

На сьогодні розрахунок тарифу на послуги постачальника універсальних послуг здійснюється відповідно до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, затвердженої постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1176 (далі – Методика).

 

До НКРЕКП надходять звернення ПУП щодо нестачі обігових коштів, необхідних для забезпечення можливості своєчасних розрахунків за куповану  електричну енергію та отримані послуги. Зазначена нестача обґрунтовується наступним. Усі взаємовідносини постачальників універсальних послуг з учасниками ринку (продавцями електричної енергії, надавачами послуг з передачі та розподілу електричної енергії) будуються на умовах попередньої оплати.

 

Проте, значна частина кінцевих споживачів електричної енергії, зокрема побутові споживачі, мають право на постоплату. Таким чином, у постачальників виникає касовий розрив, який  значно впливає на виконання умов розрахунків за передачу електричної енергії постачальником універсальних послуг.

 

Крім цього, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-ІХ встановлена заборона на припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі та нарахування неустойки у зв’язку з простроченням. Оскільки постачання електричної енергії населенню є житлово-комунальною послугою, то її припинення, тобто відключення, заборонено вказаним Законом України, як і застосування штрафних санкцій.

 

За інформацією постачальників універсальних послуг, встановлення на період дії карантину та 30 днів після його закінчення мораторію на відключення та нарахування санкцій побутовим споживачам призвело до погіршення платіжної дисципліни споживачів, внаслідок чого рівень надходження коштів за електричну енергію за період дії карантину суттєво знизився.

 

На відкритому засіданні  24 березня 2021 року було схвалено проєкт регуляторного акта – постанову НКРЕКП «Про внесення змін до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг» (далі – проєкт постанови).

 

Проєктом постанови  передбачено зміни до Методики в частині розрахунку витрат на забезпечення обігового капіталу, а саме, покриття касового розриву, що виникає при розрахунках за послуги з розподілу, передачі та закупці електричної енергії.

 

Також, при розрахунку витрат на забезпечення обігового капіталу враховано прогнозовану товарну продукцію від ціни на універсальні послуги для побутових споживачів у прогнозному періоді та збільшено кількість днів касового розриву з 15 до 30 днів.

 

Проєкт  постанови, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом впливу, обгрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет з метою одержання зауважень та пропозицій http://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/61a/e97/42e/61ae9742eee6f680899400.zip.

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Bilenko@nerc.gov.ua (надіслати обов’язково у форматі Word та у форматі PDF за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866). Контактна особа: Біленко Анна Миколаївна, тел. (044) 204-48-70.

 

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 26 квітня 2021 року (включно) в письмовому та електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

26.03.2021


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux