Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Кодексу системи передачі
Опубліковано 19 листопада 2019 року о 17:57НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Кодексу системи передачі»

 

Частиною першою статті 4 Закону України «Про ринок електричної енергії» (Закон) визначено, що учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються, зокрема договір про надання послуг з передачі та договір про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

 

Положеннями частини першої статті 22 Закону визначено, що Оператор системи передачі має надавати доступ до своїх електричних мереж на недискримінаційній та прозорій основі всім користувачам системи передачі. Доступ до електричних мереж надається за тарифом на передачу, що затверджується Регулятором та оприлюднюється оператором системи передачі (ОСП) у встановленому порядку.

 

Відповідно до частини четвертої статті 33 Закону ОСП надає послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління учасникам ринку на підставі договорів, укладених на основі типових договорів про надання послуг з передачі електричної енергії та про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління. Порядок укладання таких договорів визначається кодексом системи передачі.

 

Відповідно до частини другої статті 33 Закону ОСП має право, зокрема своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за надані послуги з передачі та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

 

Пунктами 1.2 та 1.3 глави 1 розділу ХІ Кодексу системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 309 (Кодекс), визначено, що послуги з передачі електричної енергії та з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління надаються на договірних засадах на основі типових договорів згідно з порядком, визначеним цим Кодексом, а доступ до системи передачі надається Користувачу лише на підставі укладеного договору про надання послуг з передачі електричної енергії.

 

У той же час, експортери електричної енергії фактично отримують послуги з передачі електричної енергії, оскільки фізично користуються мережами ОСП з метою транспортування електричної енергії до енергосистеми країни, в яку здійснюється експорт електроенергії.

 

Також експортери та імпортери електричної енергії отримують послугу з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

 

Тому експортери електроенергії мають оплачувати послуги з передачі електричної енергії в обсягах експортованої електроенергії та послугу з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, а імпортери електричної енергії мають оплачувати послугу з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

 

З огляду на зазначене, з метою конкретизації положень Кодексу, які стосуються умов та порядку сплати за послугу з передачі електричної енергії та послугу з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління при здійсненні експорту, імпорту електричної енергії та внесення змін до договорів про надання послуг з передачі електричної енергії та про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, було розроблено проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Кодексу системи передачі».

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/61a/e98/448/61ae9844880fc279851449.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Landar@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 20 грудня 2019 року у письмовому та електронному вигляді (у форматах doc/docx та pdf).

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

 

19.11.2019


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux