Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Кодексу газорозподільних систем та Типового договору розподілу природного газу
Опубліковано 30 червня 2020 року о 17:46



НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Кодексу газорозподільних систем та внесення змін до Типового договору розподілу природного газу»

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднює проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Кодексу газорозподільних систем та внесення змін до Типового договору розподілу природного газу», що має ознаки регуляторного акта (проєкт постанови).

 

Зазначений проєкт постанови розроблено з метою забезпечення дієвості та прозорості механізмів регулювання ринку природного газу, зокрема у частині розподілу потужності газорозподільних систем, а також зменшення фінансового навантаження на споживачів при оплаті послуг розподілу природного газу.

 

Проєктом постанови передбачається внесення змін до порядку розрахунків за договором розподілу природного газу з урахуванням проблемних питань, що виникли за результатами аналізу практичного застосування положень Кодексу газорозподільних систем та Типового договору розподілу природного газу.

 

Так, пропонується внесення змін до Кодексу газорозподільних систем у частині збільшення періоду (більше ніж до двох місяців), протягом якого споживач, що не є побутовим, має право подати Оператору ГРМ заявку на уточнення (збільшення/зменшення) величини замовленої річної потужності сумарно по всіх його об’єктах у газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на поточний календарний рік.

 

Також, в рамках заходів щодо зменшення фінансового навантаження на споживачів природного газу, проєктом постанови передбачено зниження коефіцієнтів, що застосовуються при розрахунку величини перевищення замовленої споживачем річної потужності.

 

Крім цього, положення зазначеного проєкту постанови направлені на встановлення чітких строків направлення споживачу акта про порушення (у разі його відмови від підпису) та проведення засідання комісії з розгляду акта про порушення.

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет /storage/app/uploads/public/61a/e97/e13/61ae97e134764734226601.zip .

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, слід надсилати у письмовому та/або електронному вигляді у форматах doc, docx за формою згідно з додатком 1 Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, на адресу:

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: daria.yakushko@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань та інших заінтересованих осіб приймаються до 09.07.2020 року включно, у письмовому та електронному вигляді».

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

 

30.06.2020


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux