Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Кодексів газотранспортної системи і газосховищ, Типових договорів транспортування та зберігання природного газу, Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і виходу на основі багаторічного стимулюючого регулювання
Опубліковано 28 лютого 2019 року о 15:46НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП»

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднює проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП», що має ознаки регуляторного акта (далі – Проект постанови).

 

Зазначеним проектом постанови передбачається внесення змін до Кодексу газотранспортної системи, Кодексу газосховищ, Типового договору транспортування природного газу, Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу, Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на основі багаторічного стимулюючого регулювання, форми звітності № 4-НКРЕКП-транспортування природного газу (квартальна), зокрема у частині розподілу потужностей та запровадження процедури доступу до потужностей з обмеженнями.

 

Варто зазначити, що зміни до нормативно-правових актів НКРЕКП, змінюють підходи до замовлення потужностей внутрішньодержавних точок входу/виходу, а також створюють можливість отримання замовниками послуг транспортування більш гнучких механізмів доступу до потужностей внутрішньодержавних точок входу/виходу на різні періоди (річний, квартальний, місячний та на добу наперед).

 

Після запровадження надання доступу до потужності на більш короткострокові періоди, замовники послуг транспортування матимуть змогу ефективно планувати обсяги замовлення та використання потужності.

 

Крім того, з метою підвищення ефективності використання газотранспортної системи України проектом постанови пропонується запровадити послуги з доступу до потужності з обмеженнями.

 

Позитивним ефектом від впровадження послуги з доступу до потужності з обмеженнями є:

- забезпечення регіональних транзитних потоків через газотранспортну систему України та ефективного використання існуючої інфраструктури;

- завантаження українських газосховищ за рахунок європейських постачальників;

- диверсифікація джерел доходу оператора ГТС;

- збільшення прикордонної торгівлі та покращення ліквідності на газових ринках;

- зниження тарифного навантаження на внутрішніх споживачів України.

 

Зазначені зміни направлені на удосконалення нормативно-правових актів, які регулюють відносини на ринку природного газу та здійснення заходів, направлених на ефективне функціонування лібералізованого внутрішнього ринку природного газу, що сприятиме ефективній конкуренції на ринку природного газу та забезпеченню належного функціонування ринку природного газу.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обґрунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет /storage/app/uploads/public/61a/e98/c74/61ae98c749595436090137.pdf .

 

Зауваження та пропозиції до проекту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, слід надсилати у письмовому та/або електронному вигляді у форматах doc, docx за формою згідно з додатком 1 Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866, на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Pashuk@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 1 квітня 2019 року у письмовому та електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

28.02.2019


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux