Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Процедура встановлення тарифів на послугу з постачання гарячої води
Опубліковано 24 лютого 2020 року о 16:09НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на послугу з постачання гарячої води» 

 

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП розробляє та затверджує порядки (методики) формування, розрахунку та встановлення державних регульованих цін і тарифів для суб’єктів природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (Закон), який у повному обсязі набрав чинності з 01.05.2019, передбачено приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. 

 

З цієї дати визнано таким, що втратив чинність Закон України від 24.06.2004 № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги». 

 

Законом визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, зокрема передбачено послугу з постачання гарячої води, визначено нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання послуги; передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг; змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам, зокрема виділено окремий платіж – плату за абонентське обслуговування.

 

З метою приведення норм Процедури встановлення тарифів на послугу з постачання гарячої води суб'єктам природних монополій у сфері теплопостачання, регулювання яких здійснюється НКРЕКП у відповідність до чинного законодавства, у частині її спрощення, прискорення та удосконалення, Департаментом із регулювання відносин у сфері теплопостачання розроблено проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на послугу з постачання гарячої води» (проєкт постанови), який одночасно скасовує постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 31.03.2016 № 529 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води», зареєстровану в Міністерстві юстиції України 20.07.2016 за № 992/29122 (зі змінами).

 

Проєкт постанови розроблено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства нормативно-правового акта НКРЕКП, що визначає процедуру встановлення тарифів на послугу з постачання гарячої води та враховує:

 

- нову класифікацію комунальних послуг – послугу з постачання гарячої води;

 

- процедуру формування окремих для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного індивідуальним тепловим пунктом, тарифів на комунальну послугу з постачання гарячої води.

 

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою отримання зауважень та пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/61a/e98/0f5/61ae980f52d9e862475471.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: levandovskiy@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 24.03.2020 (включно) у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, подаються у письмовому та/або електронному вигляді у форматах doс, docx за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

 

24.02.2020


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux