Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
НКРЕКП затвердила ліцензійні умови у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення та з виробництва електроенергії (+карта)
Опубліковано 22 березня 2017 року о 19:09За результатами П'ятого засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та прозорого і публічного процесу обговорення проектів рішень, що мають ознаки регуляторних актів, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення.

 

Виступаючи на засіданні НКРЕКП Дмитро Вовк акцентував увагу на підтримці Регулятором політики децентралізації та розширення повноважень місцевих органів влади по встановленню тарифів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

 


Зокрема, з метою децентралізації повноважень по ліцензуванню та встановленню тарифів у сфері теплопостачання розширяться повноваження місцевих органів влади в частині ліцензування та встановлення тарифів: з виробництва теплової енергії в обсязі виробництва - до 170 тис. Гкал та з транспортування і постачання теплової енергії - до 145 тис. Гкал.

 

При цьому, враховуючи важливість обліку для споживачів, прозорого розвитку підприємств та ефективного регулювання з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до ліцензіатів НКРЕКП також встановлюються мінімальні вимоги щодо оснащеності приладами обліку – 70% станом на 1 серпня 2017 року та 90% станом на 1 січня 2018 року.

 

Крім того, місцеві органи державної влади та органи місцевого самоврядування будуть ліцензувати та встановлювати тарифи у сфері водопостачання та водовідведення у разі, якщо:

 • сукупна чисельність населення на території провадження ліцензованої діяльності менше 100 000 осіб;
 • до 300000 метрів кубічних на рік з централізованого водопостачання;
 • до 200000 метрів кубічних на рік з централізованого водовідведення.

 

Таким чином, 67 % діючих ліцензіатів НКРЕКП з централізованого водопостачання та водовідведення та 74 % ліцензіатів у сфері теплопостачання повністю переходять під контроль місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.


Прогнозований перелік ліцензіатів НКРЕКП у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що переходять під контроль місцевих органів влади

Крім того, з рештою новацій ліцензійних умов можна ознайомитись переглянувши презентацію «Ключові новації ліцензійних умов у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Децентралізація повноважень по регулюванню тарифів».


 

Також після прозорого та публічного процесу обговорення було затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

 

З метою забезпечення надійності роботи стратегічно важливих об’єктів електроенергетики ліцензійними умовами передбачається встановлення вимоги щодо забезпечення ліцензіатами створення необхідного резерву енергетичного вугілля відповідно до прогнозної структури палива теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, розробленої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в електроенергетичному комплексі, для виконання прогнозного балансу електричної енергії ОЕС України.

 

Крім того, передбачається також встановлення вимог щодо:

 • обов’язковості дотримання принципів здійснення закупівель відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», що посилить відповідальність ліцензіатів за недотримання вимог прозорих закупівель;
 • проведення аудиту фінансової звітності ліцензіатів з активами більше 250 млн грн відповідно до критеріїв, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.20150 № 390 «Деякі питання проведення аудиту суб'єктів господарювання державного сектору економіки»;
 • обов'язковості виконання вимог по захисту критичної інфраструктури на виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України.

  


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux